Доступність посилання

ТОП новини

Уряд створив Український інститут національної пам’яті


Кабінет Міністрів створив Український інститут національної пам’яті як науково-дослідну установу, що перебуває в управлінні уряду. Як повідомили в прес-службі Кабміну, відповідну постанову ухвалили сьогодні на засіданні уряду.

Постанова визначає основні завдання інституту, який займатиметься науковим та аналітичним забезпеченням формування державної політики з питань національної пам’яті, розробкою в межах своїх повноважень науково обґрунтованих рекомендацій Кабінету Міністрів у сфері реалізації гуманітарної політики.

Крім того, інститут здійснюватиме наукові та науково-практичні дослідження державотворчих традицій українського народу, його боротьби за свободу та соборність України, вивчатиме трагічні події в історії народів України та участь у заходах з увічнення пам’яті їх жертв, а також братиме участь у науково-просвітницькій роботі, освітянській діяльності, пов’язаній з проблемами національної пам’яті.

Сьогодні ж Верховна Рада України не підтримала у першому читанні проект закону «Про Український інститут національної пам’яті». Законопроектом пропонувалося закріпити статус Українського національного інституту пам’яті як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого визначається та координується Кабінетом Міністрів за погодженням із Верховною Радою.

У грудні Президент Віктор Янукович ліквідував Український інститут національної пам’яті, що був створений у травні 2006 року як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом. Янукович також доручив уряду створити Інститут національної пам’яті як науково-дослідну бюджетну установу при Кабміні.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG