Доступність посилання

ТОП новини

МЗС України «здивоване» наданням притулку Данилишину


Міністерство закордонних справ України ще не одержувало від офіційних органів Чехії інформацію про надання політичного притулку екс-міністрові економіки Богданові Данилишину.

Про це розповів директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

«Однак сама можливість цього викликає в зовнішньополітичного відомства Україні серйозні здивування, оскільки не зрозуміло, як взагалі можна говорити про нібито переслідування за політичну діяльність людини, яка, власне, ніколи політичною діяльністю не займалася», – зазначив Волошин.

Він пояснив, що Данилишин не перебував у якійсь партії, не балотувався до парламенту чи на Президента, не організовував мітинги і навіть жодного разу публічно не критикував діючу владу після її формування на початку 2010 року.

«Таким чином, будь-яка неупереджена людина може побачити, що в даній ситуації говорити про політичне підґрунтя інтересу українських правоохоронних органів до Данилишина як мінімум дивно», – підкреслив Волошин.

Він також зазначив, що дивним є і те, що МЗС не має ніякої інформації про те, що сам Данилишин просив якусь державу про політичний притулок.

«За нього це зробили депутати від БЮТ, що є безпрецедентним випадком», – додав представник МЗС.

Колишній міністр економіки Богдан Данилишин отримав політичний притулок у Чехії, повідомила Радіо Свобода адвокат Данилишина Маріна Махиткова.

Рішення про притулок екс-міністрові сьогодні ухвалило міністерство внутрішніх справ Чехії.

Досі Данилишин перебував у в’язниці попереднього затримання в Празі. Міський суд Праги ще має вирішити питання про звільнення Данилишина з-під варти.

Богдана Данилишина, екс-міністра в уряді Юлії Тимошенко, затримали в Празі 18 жовтня минулого року під посольством України поліцією Чехії на підставі запиту Інтерполу.

Богдана Данилишина обвинувачують в Україні за ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу. Представники опозиції називають справу сфабрикованою і заявляють про політичне переслідування колишнього міністра уряду Юлії Тимошенко.
XS
SM
MD
LG