Доступність посилання

ТОП новини

Влада прагне створити слухняну опозицію (огляд преси)


Київ – Українська влада боїться, що націоналістичні й популістські осередки спротиву завадять її намірам створити м’який авторитарний режим із фасадною демократією. Тоді 2012-го і 2015-го все піде не так. Відтак можновладці прагнуть трансформувати політичну систему ворожого тандема Янукович-Тимошенко в режим суперпрезидентського типу зі слухняною опозицією. Суть програми Януковича і Партії регіонів на цей рік – створити нову опозицію, яку не треба переслідувати, бо вона братиме соціальне невдоволення на себе. Про це в «Газеті по-українськи» стверджує політолог Вадим Карасьов.

Зараз уже очевидно, що чинна влада перегинає палицю в усьому – і в гуманітарній політиці, і в методах розблокування трибуни, і в переслідуванні своїх політичних опонентів та навіть підприємців, які нібито пошкодили плитку на Майдані. Відтак, як переконує газета «День», саме зараз докори на адресу опозиції абсолютно недоречні. Єдиний докір – нездатність до об’єднання і координації дій. Загалом же, на думку експерта видання, опозицію цього року чекає щось страшніше,ніж тюрми, на неї чекають... міцні обійми й велика любов влади. Коли поодинці викликатимуть на Банкову для довірчих бесід... Стаття називається «...Уже 5 хвилин до «розстрілу». Де ж об’єднання?».

Відкрито надаючи преференції Московському патріархату, чинна влада порушує міжконфесійний баланс в Україні і по-суті встановлює державну релігію, стверджує «Український тиждень». Видання зауважує, що можна по-різному ставитись до релігії та церкви, але не можна ігнорувати того факту, що в основі сучасної європейської цивілізації лежить саме віротерпимість, без якої комфортне співжиття в поліконфесійному суспільстві неможливе. Відтак ситуація, яка складається в Україні у відносинах між чинною владою та церквою, викликає у журналістів занепокоєння.

ХХІ століття буде сторіччям газових проблем, переконують експерти газети «Голос України». Основні запаси газу розвідані, а газовий потенціал земних надр дуже великий, однак зосереджений в регіонах з екстремальними природними або геополітичними умовами видобування та транспортування. Відтак для України немає актуальнішої проблеми, ніж приріст розвіданих запасів природної вуглеводневої сировини і відродження паливно-енергетичного комплексу. Інакше країна приречена на повну енергетичну залежність, наголошує видання.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG