Доступність посилання

ТОП новини

МВС застерігає про можливе «кровопролиття у Києві»


Анатолій Могильов під час виступу у Верховній Раді

Київ – Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов заявив, що 22 січня в Києві «планується кровопролиття». Про це керівник МВС повідомив сьогодні на засіданні Верховної Ради під час «Години запитань до уряду», на яке його викликали на вимогу опозиції. Він також відкинув звинувачення у переслідуванні журналістів.

За словами міністра, у МВС є інформація про те, що 22 січня «планується кровопролиття у місті Києві». Він додав, що готується акція з тим, «щоб потім перед усім світом показати, що твориться в Україні».

Міністр попередив депутатів, що усі факти правопорушень будуть задокументовані. «Сил і засобів для цього вистачить, і потім кожен, хто це робив, відповідатиме перед законом», – пообіцяв Могильов.

Могильов також сказав, що притягнення до відповідальності деяких учасників податкового Майдану не пов’язане з політикою, а базується на вчиненні ними адміністративних порушень.

За словами Могильова, гранітне покриття під час проведення акції на Майдані пошкодили раніше судимі громадяни, зокрема, один із них тричі судимий, 4 роки відбував за ґратами, інший є судимим двічі і відбував за ґратами 3,5 роки ув’язнення, а ще один, який притягується по цій справі, 8 років перебував у місцях позбавлення волі.

«Ви роздуваєте мильну бульбашку з нічого» – Могильов

Анатолій Могильов заперечив факти переслідування письменників і журналістів.

Відповідаючи на запитання народного депутата Володимира Яворівського (фракція ««БЮТ-Батьківщина») про переслідування письменниці Марії Матіос, Могильов сказав, що ні про які переслідування не йдеться.

За його словами, прокуратура «направила папір» до міліції, щоб опитати письменницю, оскільки один з народних депутатів написав скаргу про те, що Матіос «образила його». Але Матіос не була допитана, оскільки її не знайшли за адресою, де вона нібито прописана.

«Які тут переслідування», – сказав Могильов. «Це ви, так би мовити, роздуваєте мильну бульбашку з нічого», – додав міністр.

Відповідаючи на запитання про переслідування журналістки Олени Білозерської, він сказав, що про переслідування також не йдеться, а її просто опитують, оскільки на її блозі в Інтернеті з'явилися матеріали, «в яких показують, як пляшки із сумішшю закидають у житлові приміщення».

Опозиція планує відсвяткувати 22 січня День злуки – депутат

«Б’ютівця» Андрія Шкіля та інших депутатів-опозиціонерів здивувала й обурила заява міністра МВС Могильова про буцім «заплановане кровопролиття» 22 січня у Києві.

«Якщо кровопролиття планує Міністерство внутрішніх справ, тоді усе зрозуміло, – зазначив у коментарі Радіо Свобода Андрій Шкіль. – Бо опозиція планує відсвяткувати 22 січня День злуки, акт поєднання України. І якщо на цьому віче хтось спробує закликати до інших, ніж поєднання народу, кроків, він отримає «ганебний» мінус».

Шкіль каже, що заява міністра МВС не вплине на наміри опозиції провести урочистості з нагоди Дня злуки у Києві.

Раніше екс-прем`єр-міністр України, лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала всіх українців, яким небайдужа доля країни, прийти 22 січня на Майдан Незалежності в Києві і відсвяткувати День соборності.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG