Доступність посилання

ТОП новини

У Британії на перших від створення коаліційного уряду виборах перемогли опозиційні лейбористи


Лондон – Опозиційна Лейбористська партія здобула легку перемогу на довиборах до Палати Громад британського парламенту. Її кандидат в окрузі, де попереднього переможця суд дискваліфікував за нечесне ведення передвиборчої агітації, перемогла з переконливою більшістю. Результати стали сигналом настроїв виборців для панівної коаліції консерваторів і ліберальних демократів, які проводять політику радикального скорочення видатків на громадські потреби.

Кандидат від опозиційної Лейбористської партії Деббі Абрагамс перемогла на парламентських довиборах у місті Олдгамі, що на півночі Англії. Вона отримала на 3500 голосів більше, ніж кандидат від ліберальних демократів, а підтримка Консервативної партії, що є старшим коаліційним партнером, впала порівняно з парламентськими виборами у травні минулого року на 7 тисяч голосів.

Лідер Лейбористської партії Ед Мілібанд сказав, що вибори стали сигналом для уряду про те, що британці думають про політику підвищення податку на додану вартість та плати за університетське навчання, а також радикального скорочення видатків на громадські потреби.

А сама переможниця заявила: «Сьогодні очі країни прикуто до цього міста (Олдгамі – ред.). Результат цих виборів є першим кроком на довгому шляху вперед для Лейбористської партії під керівництвом Еда Мілібанда. Електорат виступив від імені країни і надіслав виразний сигнал тим, хто на них дивився з урядової резиденції у Лондоні. Панове прем’єр Камерон та віце-прем’єр Клеґґ, можливо, ви це бачите, але тепер повинні почати слухати! Країною шириться обурення вашою необережною політикою, вашими порушеними обіцянками і вашими несправедливими скороченнями видатків. Ви робите неправильну оцінку щодо розвитку нашої країни на довшу перспективу. Ви розчаровуєте виборців. Я закликаю вас прислухатися до скромних мешканців Олдгаму, знову подумати і змінити напрямок. Припиніть порушувати обіцянки і дайте людям більш справедливі умови!»

Результат – «прояв громадського невдоволення»

Ці довибори було оголошено по тому, як спеціальний суд визнав, що колишній міністр-лейборист Філ Вулас поширював неправдиву інформацію про свого конкурента з Ліберально-демократичної партії у перебігу кампанії до парламентських виборів у травні минулого року.

Вісім місяців тому лейбористи перемогли з різницею лише у сто голосів. Вчора ж відрив від кандидата-ліберала, що посів друге місце становив уже понад 3 тисячі 500 голосів. Якщо в травні лейбористи мали тут 32 відсотки голосів, то вчора ця частка становила вже 42 відсотки.

Довибори в Олдгамі стали першою можливістю для виборців показати своє ставлення до політики коаліційного уряду, а також до діяльності нового лідера опозиційної Лейбористської партії Еда Мілібанда. Більшість провідних лейбористів сприймають цей результат як прояв громадського невдоволення політикою уряду.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG