Доступність посилання

ТОП новини

Суд в Іспанії вимагає видачі Дем’янюка


Суддя в Іспанії видав міжнародний ордер на арешт вихідця з України Джона (Івана) Дем’янюка, який нині перебуває під судом у Німеччині, повідомив сьогодні Національний суд Іспанії.

90-річного Дем’янюка хочуть судити в цій країні за звинуваченням у співучасті в смерті іспанців у нацистському концтаборі Флоссенбюрґ у часи Другої світової війни.

Як стверджує суддя Ісмаель Морено, Дем’янюк служив у цьому таборі, де перебували 155 іспанців, із яких 60 загинули.

Рішення, датоване ще 7 січня, вимагає від Німеччини видачі Дем’янюка після закінчення суду над ним у цій країні.

У Німеччині Джонові (Іванові) Дем’янюку висунули звинувачення в більш як 28 тисячах випадків співучасті у вбивстві.

Німецькі прокурори заявляють, що Дем’янюк служив охоронцем у нацистському таборі смерті Собібур на території окупованої нацистами Польщі протягом часу, за який там знищили понад 28 тисяч людей, а відтак винен у причетності до їхнього вбивства.

Дем’янюк заперечує ці звинувачення й заявляє, що ніколи не був охоронцем у таборах смерті, хоча як радянський військовополонений був змушений до служби на німців.

Раніше Дем’янюка, який жив у Сполучених Штатах Америки, вже вдруге позбавили американського громадянства і на запит Німеччини депортували до цієї країни для суду.

У 1980–90-х роках його вже позбавляли громадянства США і видали до Ізраїлю, де засудили до кари смерті за звинуваченням, ніби він був сумнозвісним своєю жорстокістю охоронцем на прізвисько «Іван Грозний» в іншому нацистському таборі смерті Треблінка. Але після перегляду справи це звинувачення зняли, вирок скасували і Дем’янюка звільнили. Сполучені Штати тоді повернули йому громадянство.
XS
SM
MD
LG