Доступність посилання

ТОП новини

Підприємці вимагатимуть від Януковича припинення репресій


Київ – Акція протесту проти політики влади відбудеться у Києві біля Адміністрації Президента. Учасники Податкового Майдану знову повертаються до мирної боротьби, щоб домогтися від Віктора Януковича припинення арештів та незаконних конфіскацій майна. Тим часом в опозиційних політичних силах кажуть, що готові надати мітингувальникам допомогу, але наголошують, що підприємці самі організувалися на протест.

Протидіяти репресіям можна лише демонструючи солідарність, заявив координатор громадянського руху «Спільна справа» Олександр Данилюк. За його словами, протестний рух підприємців триватиме доти, доки не будуть закриті усі кримінальні справи проти організаторів Податкового Майдану.

«Від держави і від очільника держави Віктора Януковича ми хочемо, щоб були припинені негайно репресії, щоб були закриті кримінальні справи, що були порушені проти активістів Майдану. Крім того, ми вимагаємо, щоб негайно припинився економічний тиск, що нині відбувається, ті експропріації, ті продрозверстки, що були розпочаті проти підприємців як класу, який висловив свою громадянську позицію. На мільйони гривень уже конфісковано, абсолютно без судових рішень, майна у людей», – каже Данилюк.

Будуть зустрічі з організаторами акцій – міліція

Тим часом, з’явилися повідомлення про те, що Міністерство внутрішніх справ посилює контроль за громадянськими акціями. Зокрема, можуть бути вжиті заходи для перешкоджання приїзду до столиці учасників акцій з інших регіонів. Утім, речник київської міліції Олександр Поліщук запевнив, що єдине завдання, яке стоїть перед правоохоронцями, – це забезпечення громадського порядку та безпеки для учасників мітингу.

«Київська міліція має досвід охорони громадського порядку під час проведення будь-яких масових акцій. Тому, згідно з заявами, що будуть надходити до Головного управління внутрішньої політики Київської міської держадміністрації, київська міліція буде надавати особовий склад для охорони громадського порядку. Крім того, працівники Управління громадської безпеки київської міліції будуть зустрічатися із організаторами акцій і обговорювати питання недопущення порушень», – повідомив Поліщук.

Це протест підприємців, а опозиція його підтримує – Соболєв

Хоча вимоги підприємців стали більш політичними, ніж економічними, опозиційні партії дистанціюються від протестних акцій. За словами заступника голови фракції БЮТ-«Батьківщина» Сергія Соболєва, це для того, щоб рух, що почався знизу, таким і залишався. Водночас, опозиція підтримує вимоги підприємців, зазначив народний депутат.

«Заарештовують усіх тих, хто організовував Податковий Майдан. Ми завжди підтримували цих людей і ми вважали, що це їхній протест, який вони організовують. Але все, що їм необхідно для підтримки, ми завжди надавали. Думаю, що в такій формі це і буде відбуватися, щоб потім ніхто не звинувачував, що політичні сили себе нав’язують або керують чимось», – каже Соболєв.

Сьогоднішня акція триватиме лише кілька годин, повідомив Олександр Данилюк. Утім, за його словами, якщо влада не відреагує на вимоги мітингувальників, то наступний протест буде значно більш масовим і триватиме до закриття кримінальних справ проти організаторів Податкового Майдану та припинення інших репресивних заходів.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG