Доступність посилання

ТОП новини

Суперечки у Конгресі CША навколо державного боргу


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах державна заборгованість сягнула рекордного рівня, перевищивши 14 трильйонів доларів. Це означає, що Конгрес мусить тепер або радикально зменшити бюджетні видатки, або дозволити урядові ще вище підняти стелю заборгованості.

Федеральний бюджет США на поточний фінансовий рік досі не затверджено Конгресом, але уряд пропонує витратити 3 трильйони 830 мільярдів доларів. З них півтора трильйона – за рахунок чергового збільшення державного боргу.

Міністр фінансів Тімоті Ґайтнер прохає Конгрес дозволити урядові позичити ці гроші, інакше кажучи, ще глибше поринути у державну заборгованість, аби, за його словами, «запобігти катастрофі». У листі до Конгресу Ґайтнер пише, що нинішня стеля боргу становить 14 трильйонів 300 мільйонів доларів і борг сягнє цієї стелі вже у середині травня. Міністр попереджає, що якщо Конгрес заборонить урядові брати гроші у борг, то держава не зможе дотримувати своїх платежів, що буде «подією, безпрецедентною в американській історії».

Між тим вже нині, за підрахунками економістів, розміри державного боргу такі, що на кожного американця, включно з малюками й пенсіонерами, припадає понад 45 тисяч доларів.

Республіканці пропонують зменшити бюджетні видатки на 100 мільярдів доларів, бо, як підкреслив конгресмен Джим Джордан, це «просто, як математика для другокласників: ви не можете витрачати більше, ніж отримуєте».

Шляхи зменшення бюджетних видатків

Одна з пропозицій республіканців передбачає скорочення штату державних службовців на 10 відсотків, тобто на 200 тисяч місць. Досягти такого величезного скорочення можна, якщо відправляти людей на пенсію, ліквідуючи їхні посади. Також пропонують скоротити фінансування численних соціальних програм.

Джон Айронс, провідний дослідник вашингтонського Інституту економічної політики, каже в інтерв’ю телемережі СВS, що такий радикальний захід призведе «до близько 20 відсотків скорочення програм, намічених для урізання. Отож, це матиме реальні наслідки для людей, для родин, для всієї економіки».

Демократи у Конгресі обстоюють підняття стелі державного боргу і підкреслюють, як це сказав сенатор Ґері Рід, лідер демократичної більшості у верхній палаті: «Без такого підняття стелі справа дійде до фінансової кризи, подібно Греції та Португалії». Цього прагнуть уникнути будь-що.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG