Доступність посилання

ТОП новини

Запровадження пенсійної реформи розпочнуть із Донбасу


Донецьк – В уряді побоюються «неадекватного» сприйняття майбутньої пенсійної реформи. Про це напередодні заявив перший заступник міністра праці та соціальної політики Василь Надрага під час презентації намірів уряду на Донеччині. Саме з цього регіону, де у владі зосереджене найбільше представництво Партії регіонів, розпочнеться пілотне запровадження пенсійної та адміністративної реформ.

Донеччани першими відчують дію пенсійної та адміністративної реформ. Уряд планує розпочати їх зі скорочення чиновників нижчої та середньої ланки, передаючи їхні повноваження в інші інстанції. При цьому великі зміни торкнуться роботи Пенсійного фонду, якому довірять боротьбу з недобросовісними роботодавцями. Цей сценарій урядовці планують апробувати спочатку у Донецькій області за домовленістю з головою облдержадміністрації Анатолієм Близнюком. Щодо запровадження реформ одразу по всій Україні чиновники непевні, бояться реакції суспільства, – каже перший заступник міністра праці та соціальної політики України Василь Надрага.

«Проблема полягає в тому, що слабка інформованість може призвести до того, що люди не будуть розуміти, і тому буде неадекватне сприйняття ситуації», – сказав Василь Надрага.

Реформи не торкнуться шахтарів і металургів на пенсії

За офіційною версією, Донецьку область як пілотну обрали тому, що тут зафіксували найбільше соціальних проблем. Східні регіони – рекордсмени за кількістю пенсіонерів, а також тих, хто отримує збільшені пенсії.

«Донецька область, Луганська, Запорізька – найвищі показники. Звичайно, певною мірою це пов’язане з тим, що є достатньо великий контингент дострокових пенсій, які призначаються за списками. Це пов’язане з поширенням зайнятості у шкідливих умовах», – говорить провідний спеціаліст інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Лідія Ткаченко.

Між тим, представників традиційних на Донеччині професій – шахтарів і металургів – реформи торкнуться лише опосередковано. Призначені високі пенсії для цих професій урядовці обіцяють залишити на попередньому рівні. Натомість збираються запроваджувати «жорсткі», за словами Василя Надраги, заходи із детінізації доходів. Цим має зайнятись Пенсійний фонд. Реформа також торкнеться чиновників віком понад 62 роки, які працюють і одночасно отримують пенсію. Їм заборонять працювати на державній службі.

Закон ухвалять в лютому

Ці та інші зміни у Донецьку можуть запровадити уже в лютому, адже в цьому місяці Верховна Рада планує ухвалити законопроект «Про пенсійне забезпечення». А запровадження реформи по всій Україні переноситься на весну.

«До першого лютого він не буде прийнятий, оскільки минув останній день сесії у Верховній Раді. Тому ми можемо говорити, що ця дата буде змінена – це буде перше березня чи перше квітня», – заявив у Донецьку директор департаменту Пенсійного забезпечення Микола Шамбір.

Пілотування реформ на Донеччині, а також поспішні дії уряду щодо ухвалення відповідних законів підбурює людей – учасники «Податкового майдану» з Донецька підтвердили Радіо Свобода свої плани згодом долучитись до нових акцій протесту, які розпочнуться сьогодні в Києві.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG