Доступність посилання

ТОП новини

У Тунісі створили новий уряд


Прага – Прем’єр-міністр Тунісу Мохамед Ганнуші оголосив про створення нового коаліційного уряду, який має створити умови для відновлення демократії після повалення президента країни Зіна ель-Абідіна Бен Алі. Проте демонстранти на вулицях вимагають розпуску політичної партії Бен Алі та усунення від влади його союзників.

Переговори між провладними політичними силами та опозицією привели до консенсусу про створення нового об’єднаного коаліційного уряду, зазначив прем’єр-міністр Тунісу Мохамед Ганнуші.

Він же і очолив новий уряд. Зберігають посади ще кілька міністрів. До нового уряду також увійдуть троє з лідерів опозиції.


«Протягом наступних кількох днів ми зможемо зайнятися відбудовою, я маю на увазі політичну систему та демократичну систему», – зауважив ще перед оголошенням нового уряду Ганнуші.

Створити новий уряд доручив прем'єр-міністрові тимчасовий президент Тунісу Фоад Мебазза після того, як у п’ятницю народне повстання змусило до відставки багатолітнього президента країни Зіна ель-Абідіна Бен Алі. Очікується, що новий уряд підготує зміни до конституції країни.

Проте люди, які повалили президента, закликають і до відставки самого Мохамеда Ганнуші та всіх наближених до вже колишнього президента. «Ми їх ненавидимо. Ми їх не хочемо більше! Хай забираються! Геть! Геть! Геть!» – чути на туніських вулицях.

Демонстрації в столиці не припиняються і поліція вдається до використання водометів та пострілів у повітря, щоб змусити людей розійтися. У понеділок близько тисячі демонстрантів вимагали розпуску партії президента, Демократичне конституційне об’єднання (ДКО).

До 90% місць у парламенті мають представники партії екс-президента – політолог


Закордонні оглядачі говорять, що протести триватимуть, якщо коаліційний уряд не продемонструє своєї готовності до справжніх реформ. Фредерік Волпі, викладач міжнародних стосунків у шотландському університеті Сент-Ендрюс, говорить, що до 90% місць у парламенті мають представники президентської партії, вони ж, ймовірно і призначатимуть міністрів.

«Керівники, і серед них спікер парламенту та прем’єр-міністр, є колишніми спільниками режиму Бен Алі. Вони тепер намагаються представити себе реформаторами, і вони ж мають очолити демократичні трансформації. Буде видно, наскільки вони зможуть підтримати по-справжньому демократичні зміни, і до якої міри намагатимуться зберегти свої прерогативи і старі авторитарні прийоми, які вони використовували за часів Бен Алі», – зазначає Фредерік Волпі.

Тим часом заворушення призвели до пограбувань крамниць, вуличного насильства та втечі сотень туристів із Тунісу. Уряди багатьох країн, включно з Україною, радять своїм громадянам утриматися від поїздок до цієї країни, допоки ситуація не владнається.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG