Доступність посилання

ТОП новини

Прокурор подав звинувачення в справі вбивства Харірі


Прокурор Спеціального трибуналу в справі Лівану подав у понеділок звинувачення проти підозрюваних в убивстві 2005 року прем’єр-міністра Лівану Рафіка Харірі, але зміст документа лишається конфіденційним.

Тепер його має розглянути суддя і підтвердити висунені звинувачення, перш ніж суд почне видавати ордери на арешт чи повістки. Як очікують, цей розгляд триватиме від півтора до двох з половиною місяців.

Як вважають, до вбивства визнають причетним радикальний ліванський шиїтський рух «Хезболла» чи його представників.

У неділю керівник «Хезболли» шейх Хасан Насралла заявив, що його рух «захищатиметься» проти будь-яких звинувачень із боку Трибуналу, що його він назвав «знаряддям США та Ізраїлю».

Минулого тижня міністри від «Хезболли» на протест проти підтримуваного ООН розслідування вбивства Рафіка Харірі вийшли зі складу уряду Лівану і тим самим скинули його. Уряд очолював син убитого Саад Харірі, який має підтримку Заходу.

Спеціальний трибунал у справі Лівану, який базується на околиці Гааги в Нідерландах, був створений на прохання Лівану 2007 року резолюцією Ради Безпеки ООН із метою розслідувати вбивство Рафіка Харірі і покарати винних.

Колишнього прем’єр-міністра Лівану вбили 14 лютого 2005 року, влаштувавши на шляху його автоколони потужний вибух, у якому загинули ще 22 людини.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG