Доступність посилання

ТОП новини

Не треба гранат


Після виступу «силового» міністра Могильова в парламенті стало зрозуміло, чому Янукович показав йому «червону картку». Бо Могильов прямо видав Верховній Раді, що за минулий рік в Україні призупинена діяльність 12 «злодіїв у законі». Мабуть, тому, що вони просто пішли у владу, у той же парламент. Прихід до правління в Україні «злодіїв у законі» ні для кого вже не секрет, про це нещодавно попередив навіть спеціальний прокурор Іспанії. А чеський журналіст Любош Палата дуже серйозно пожартував з приводу настирливості нових владних мужів від Азарова на міжнародному рівні. Хоча багато українців бояться такого повороту подій у владі в Києві і не знають, як бути далі. У суспільстві спостерігається навіть якась розгубленість.

Самі владні сили в Києві «підказують» українцям вибухами у Запоріжжі, арештами на Франківщині – беріть, мовляв, у руки зброю і ми з вами відразу ж «розберемося». Очевидно, що на такі провокації піддаватися не можна, це шлях у ще більший хаос і зневіру у демократії. Знаєте, є такий вид, китайської, здається, боротьби, коли суперника долають своєю ніби-то силовою пасивністю, уникненням прямого контакту з противником. Так, образно висловлюючись, можна подолати силовий натиск влади «злодіїв у законі» в Україні. Не піддаватися на «провокаційне насильство», це перша пересторога для українців сьогодні. Бо наміри нинішньої влади силою руйнувати силовий, не привиди Бог, опір українців лише підтверджують, що команда Януковича бере на озброєння досвід північного сусіда. Пам’ятаєте, як Путін під маркою «боротьби з тероризмом» у себе вдома розібрався з опозицією.

Здолати нинішній «полегшений варіант путінізму» в Україні можна лише організованими мирними акціями на широкому суспільному рівні. Я пам’ятаю, як в Чехословаччині у листопаді 1989 року мирні мільйонні демонстрації примусили авторитарний комуністичний режим капітулювати. От щось на кшталт двох-трьох мільйонів демонстрантів з ключами від власних помешкань у руках, як це було у Празі під час «оксамитової революції», можна продемонструвати і нинішній владі у Києві – «Геть!» І повірте, у неї нерви не витримають.

Для організації мирного опору суспільства в Україні на нинішньому етапі необхідні нові лідери. Головні вимоги до них – відсутність зв’язків з нинішньою владою, особиста чесність і непідкупність, віра в Україну та українців, відсутність зв’язку, навіть у минулому, з корумпованим бізнесом. Нові лідери мають відмовитися від сумнівної експлуатації крайніх правих, націоналістичних, та крайніх лівих, «сталіністських», ідей. Такі молоді лідери в Україні є і їх має висунути та підтримати сам народ.

Вже 22 січня покаже, що влада буде шукати «сутичок» з народом. І такого шансу їй давати ніяк не можна. Лише терпіння та широка організованість народу в змозі подолати нинішній «український абсолютизм», якому дарма дехто прогнозує жити мінімум 15 років. При правильних мирних діях народу цій владі важко буде протриматись навіть до літа 2011 року. Лише мирний натиск, чи жінок з порожніми горщиками , чи мільйонів громадян із ключами від холодних помешкань, може змести цю владу. І ніяких гранат!
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.
XS
SM
MD
LG