Доступність посилання

ТОП новини

Лідери США і Китаю говорили про економіку і права людини


Лідери Сполучених Штатів та Китаю наголошують на необхідності співпраці, адже ці дві країни є взаємозалежними.

Президент США Барак Обама привітав у Білому домі лідера Китаю Ху Цзіньтао, який перебуває у Вашингтоні з державним візитом.

«У той час, як дехто сумнівається в доцільності співпраці між США і Китаєм, цей візит демонструє просту правду. Ми залежимо від успіху одне одного. У цьому взаємозалежному світі, в глобальній економіці, країни, включно з нашими, будуть заможнішими і безпечнішими, якщо працюватимуть разом», – зазначив Обама.

Він також заявив, що нинішні переговори, що відбудуться пізніше сьогодні, «закладуть фундамент на наступні 30 років». Президент США наголосив на важливості прав людини, заявивши, що країни процвітають тоді, коли «в них поважають права людини».

Керівник Китаю Ху Цзіньтао у своїй промові наголосив, що міжнародне партнерство має базуватися на повазі до різниці між партнерами.

«Ми живемо у дедалі більш різноманітному та барвистому світі. США та Китай мають поважати вибір шляху розвитку одне одного та ключові інтереси одне одного, – сказав він. – Ми повинні поглиблювати розуміння шляхом спілкування, підвищення взаємної довіри та діалогу, а також збільшувати спільні позиції шляхом обміну».

Головними ж на порядку денному мають бути економічні питання. Очікується, що Барак Обама під час переговорів з Ху Цзіньтао наполягатиме на зміні валютної політики Китаю і зміцненні юаня. Голова КНР уже висловив переконання, що китайська національна валюта не є недооціненою.
XS
SM
MD
LG