Доступність посилання

ТОП новини

Інфекція авторитаризму отруює розум можновладців (огляд преси)


Київ – Одна з системних проблем української влади полягає у святій вірі в ефективність простих і прямолінійних методів управління: наказ – виконання – контроль. Однак, як стверджує дописувач газети «День», у складній системі вони не лише недієві, а ще й викликають украй небезпечні наслідки, до того ж важко передбачувані. Автор статті наголошує, що інфекція авторитаризму, до кінця не зжита з часів Леоніда Кучми, знов отруює розум можновладців. Вона вкотре занесена з Росії, в якій хвороба уразила всю країну й тепер виходить за її межі. Тому не слід недооцінювати небезпеку розвитку й поглиблення хвороби. Але чи вистачить владі розуміння того, що авторитаризм не дасть розв’язання проблем? В цьому автор сумнівається. Заголовок матеріалу «Інфікування несвободою».

Не зважаючи на минулорічні суттєві поповнення статків найзаможнішими підприємцями, їхні апетити анітрохи не зменшились. Про те, чим поповняться фінансово-промислові групи цього року з’ясовував тижневик «Влада грошей». Видання пише, що Рінат Ахметов і Дмитро Фірташ значно відірвались від інших українських бізнесменів і за розмірами активів, і за своєю впливовістю. Вони стали своєрідними збирачами розбитої на уламки економіки Радянського Союзу, поставивши собі на службу об’єктивні обставини. Зв’язок між штучно розділеними активами, задуманими як єдиний цикл, заважала їх власникам розвиватися самостійно. 2011 обіцяє стати завершальною стадією возз’єднання промислового циклу СРСР, але тепер вже під крилом приватних фінансово-промислових груп. Конкретніше – на які саме підприємства претендують загадані підприємці читайте в статті «Загадати бажання».

Завтра День Соборності України – свято, що символізує єдність українців. Як нагадує газета «Факти», саме цього дня у 1919 році на Софійській площі був проголошений Акт Злуки Української народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Вперше українці масово відзначили День Соборності у 1990 році. Тоді мільйони людей вишикувались в живий ланцюг, що простягнувся від Києва до Львова. Ініціатором акції став Народний рух України. Про той день згадує на шпальтах видання один із засновників НРУ Іван Драч.

Про те, як цього року відзначатимуть День Соборності в столиці розповідає «Газета по-українськи». «Два мітинги – це карикатура на соборність», – у статті під таким заголовком експерт видання критикує опозицію за нездатність до об’єднання і проведення спільного мітингу. Він вважає, що зараз в країні немає значних авторитетів, на заклик яких політики погодилися б іти на спільні заходи.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG