Доступність посилання

ТОП новини

Кремль не бажає бачити Януковича Президентом всіх українців (європейська преса)


Прага – Європейські газети продовжують публікувати критичні матеріали про дії нинішньої влади в Україні та про намагання Росії жорсткіше тримати під контролем ситуацію у владі в Києві. Великі міжнародні інвестори не лише втікають з України, але й звертаються до МВФ із проханням прискіпливіше інспектувати виконання владою Януковича своїх інвестиційних зобов’язань та змусити його не переслідувати інвесторів і припинити широкомасштабну корупцію у владі в Києві. А деякі оглядачі звертають увагу на нові звинувачення української влади проти колишнього міністра економіки Богдана Данилишина, котрий отримав політичний притулок в Чехії.

Лондонська «Файненшел таймз» оприлюднила відкритий лист російського бізнесмена Олександра Лебедєва, який змушений був переїхати з Москви до Лондона, але має чимало інвестицій в Україні. Пан Лебедєв звертається через газету до керівництва МВФ із жалем, що інвестував за останній час в економіку України кількасот мільйонів доларів і нині відчуває тиск влади у Києві, яка зловживає міжнародними зобов’язаннями щодо інвесторів, порушує закони власної ж країни, завдає шкоди держаній казні, ведучи, наприклад, газовий бізнес заради особистої вигоди. Олександр Лебедєв посилається тут і на власний гіркий досвід інвестування в економіку України та наводить приклади того, як у нього намагалися відібрати у Києві його ж готель та здійснювали останнім часом набіги податкової міліції на мережу курортів у Криму, де зайнято до півтора тисячі працівників. Цей бізнесмен прямо закликає керуючого Радою директорів МВФ Доменік Сторс-Кана жорсткіше вимагати від влади у Києві заходів проти корупції у її ж структурах та дотримання чесних правил гри з міжнародними інвесторами.

Московська «Нєзавісімая газєта» не лише інформує про намагання Москви ліквідувати через суд загальноросійську громадську організацію «Об’єднання українців в Росії», а й наводить думки експертів, котрі вважають, що дана судова справа відкрита на замовлення Кремля і є «високотехнологічною провокацією з російського боку» на тривалу перспективу заради забезпечення залежності всіх українських політиків від Росії. Зовнішні сили намагаються надовго розколоти Україну на два протилежних табори за принципом ставлення до Росії. І жоден політик в Україні, як кажуть експерти, в такому разі в майбутньому не зможе «почувати себе повноправним Президентом України». Експерт із Києва Сергій Таран також сказав «Нєзавісімой газєте», що Кремлю Янукович «не потрібен як сильний Президент, бо простіше вирішувати справи із слабким лідером».

Чеська «Лідове новіни» інформує, що українська влада висунула проти колишнього міністра економіки уряду Юлії Тимошенко Богдана Данилишина, котрий отримав політичний притулок у Чехії, нові звинувачення у багатомільярдних (у гривнях) збитках для держави. Якщо у час намагань Києва заарештувати Данилишина за міжнародним ордером фігурувала цифра завданих ним збитків Україні у сумі 31 мільйон чеських крон, то нині заступник міністра економіки України Володимир Бандуров озвучив вже нову цифру ймовірних зловживань Данилишина – 34 мільярди крон, зазначає чеська газета. «Лідове новіни» також нагадують, що головною причиною надання політичного притулку Богдану Данилишину Чехія розглядала ймовірне несправедливе розслідування його справи з боку української влади і сьогодні представники влади США вважають, що рішення Праги стосовно Данилишина є «попередженням про те, як Європа і вся міжнародна спільнота сприймають розвиток ситуації в Україні». Помічник держсекретаря США Томас Мелія спеціально прибув до Києва щоб обговорити там із владою та опозицією питання дотримання Україною прав людини і демократичних свобод.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (50)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG