Доступність посилання

ТОП новини

Україну на інавгурації Лукашенка представляв тимчасовий повірений


Україна на церемонії інавгурації президента Білорусі була представлена тимчасовим повіреним в Мінську. Про це повідомив Радіо Свобода речник українського посольства в Білорусі Олексій Ємельяненко. Він пояснив відсутність на церемонії українського посла тим, що Роман Безсмертний уже протягом кількох днів перебуває за межами Білорусі.

Сьогодні посли західних держав проігнорували церемонію інавгурації білоруського лідера на знак протесту проти фальсифікацій під час виборів 19 грудня та утисків опозиції.

Посли ЄС зібралися у Вільнюсі, столиці Литві, яка нині головує в ОБСЄ, щоб обговорити становище в Білорусі. Олексій Ємельяненко сказав Радіо Свобода, що український посол не перебуває у Литві, але відмовився повідомити, куди саме він поїхав. Речник українського посольства також не назвав прізвище тимчасового повіреного, присутнього на інавгурації Лукашенка, зазначивши: «я теж з ним це питання не узгоджував, тому не буду називати його ім’я, щоб не було ніяких нюансів неприємних для мене».

Раніше українські дипломати заявляли, що вважають Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі, але не поділяють ставлення білоруської влади до опозиції. Наприкінці минулого року Президент Янукович привітав білоруського лідера з перемогою. Цей текст розмістили на сайті білоруської влади, але не опублікували на офіційному сайті керівника України, бо, як пізніше пояснили представники МЗС в Києві, «з цього не робилося великого шуму».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG