Доступність посилання

ТОП новини

Янукович: Україна має створити умови для повноправного членства в ЄС


Президент України Віктор Янукович заявляє, що стратегічною метою нашої зовнішньої політики є створення загальних умов для повноправного членства України в ЄС.

Про це глава держави сказав у виступі на урочистому зібранні з нагоди Дня Соборності України сьогодні.

Водночас, він висловив думку, що сьогодні потрібно перейти від хибного вибору між різними глобальними центрами впливу до здійснення збалансованої, спрямованої на відстоювання національних інтересів політики у відносинах із ключовими міжнародними партнерами України.
Янукович переконаний, що для досягнення розвитку країни і її інтеграції в Європейське співтовариство в країні має бути єдність.

«Тема єдності суспільства в утвердженні державного суверенітету притаманна не лише нашій історії. Більшість країн на європейському континенті та за його межами пройшли крізь випробування на здатність ставити інтереси держави вище інтересів окремих політичних сил», – наголосив він.

За словами глави держави, ті з країн, хто перебороли регіональні та політичні егоїзми, сьогодні належать до клубу провідних держав світу – розвинутих, успішних, що впевнено рухаються шляхом соціально-економічного прогресу.

Янукович зауважив, що для того аби країна рухалась вперед, також потрібно пам’ятати про виклики, які стоять перед Україною.

«Сьогодні Україна опинилася перед загрозою закріплення за нею статусу ринку збуту низькоякісної продукції, постачальника дешевої сировини і робочої сили, дуже залежного від імпорту енергетичної та високотехнологічної продукції більш розвинених держав», – зауважив він.

Янукович підкреслив, що без модернізації національного промислового і аграрного виробництва та інфраструктури, без налагодження механізмів стимулювання та постійного відтворення інноваційної та інвестиційної активності капіталу та підприємницької ініціативи населення неможливо переломити цю негативну тенденцію, забезпечити сталий розвиток країни та добробут громадян.
XS
SM
MD
LG