Доступність посилання

ТОП новини

«Третя дорога» Любомира Гузара


Глава Української Греко-католицької церкви Любомир Гузар
Глава Української Греко-католицької церкви Любомир Гузар

Київ – Глава Української Греко-католицької церкви Любомир Гузар відзначає десятиріччя Патріаршого служіння. Із цієї нагоди він презентував у Києві аудіокнигу «Дорога до Бога». Це заключна частина трилогії Любомира Гузара, укладена у формі інтерв’ю, під час якого він дає відповіді на питання про те, якою може і має бути людина, про покликання і талант, а також розмірковує над тим, чи потрібна державі цензура.

Нова аудіокнига завершує трилогію глави Української Греко-католицької церкви «Три дороги», перша частина якої вийшла у січні 2009 року. Як і попередні видання «Дорога до себе» та «Дорога до ближнього», нове видання – це майже двогодинне інтерв’ю. Для 77-річного Любомира Гузара звуковий формат проекту був найзручнішим.

«Я дуже радий, що існують засоби, які дають змогу поділитися з ближніми якимись своїми думками. Бо я не можу сам писати, можу тільки записувати», – розповідає глава УГКЦ.

Про життя – без схоластики

Автор передмови до книги, відомий український публіцист і правозахисник Євген Сверстюк зауважує, що у книзі немає звичного для такого штибу видань мудрування, зате є заглиблення в суть, викладене зрозумілою для вірян мовою.

«Навколо нас є багато спроб грати на гострих моментах. Культ чудес і мощів, і всіляких інших напівбізнесових речей заїдає наше суспільство і дуже притуплює духовний тонус суспільства, – говорить він. – А тут ми відчуваємо, що говоримо про сутнє і справжнє».

Однак гострі моменти у розмові з Любомиром Гузаром відчула журналістка «Дзеркала Тижня» Катерина Щоткіна. Після розмови із Першоієрархом вона висловила здивування глибиною особистості греко-католицького Предстоятеля.

«Як журналіст я можу сказати, що Владика Любомир – дуже вдячний співрозмовник, – визнає Катерина Щоткіна. – Однак, з іншого боку, з ним дуже важко. Бо коли журналіст іде на інтерв’ю, він провадить розмову. А з Блаженнішим у якийсь момент, дуже скоро після початку розмови, ловиш себе на тому, що з усім погоджуєшся і ставиш ті питання, які він хоче, щоб ти поставила».

Блаженніший Любомир Гузар говорить про питання осучаснення церкви, толерантність, фаталізм і покликання, а також про те, як бути із проявами подвійної моралі у церкві та в державі. Він розмірковує над сутністю таких понять як чудо і талант, любов та свобода, які інколи губляться у буденності: «Що значить любов? Це бажати ближньому добра і по можливості робити добро ближньому. Навіть якщо я не завжди можу вповні це виконати, але я хочу зробити добро комусь. Свобода полягає на тому, що я можу робити добро в будь-яких обставинах».

Робити добро та любити – гасло трилогії «Три дороги» Блаженнішого Любомира. Вже в лютому Першоієрарх планує розпочати роботу над новим аудіопроектом під назвою «Суспільство».
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG