Доступність посилання

ТОП новини

Міносвіти хоче створити преференції російській мові (огляд преси)


Київ – Міністерство освіти підготувало документ, впровадження якого ставить під загрозу всі напрацювання української освіти останніх десятиліть, стверджує газета «День». Експерти видання вважають, що документ фактично створює передумови, щоб у сфері освіти російська мова користувалася невиправданими перевагами, суттєво зменшуючи стимули до вивчення державної української мови. Заголовок матеріалу «Ні» – концептуальній русифікації».

Міністр оборони Михайло Єжель хоче будувати армію рабів, повертаючи солдатів із полігонів на кухню, змушуючи їх чистити картоплю чи підмітати приміщення. Так в газеті «Голос України» екс-глава оборонного відомства Анатолій Гриценко коментує рішення Єжеля реорганізувати організацію харчування військовиків. Видання нагадує, що саме при Гриценкові організацією харчування Збройних Сил України почали займатися комерційні структури. Про причини реорганізації йдеться в статті «Солдат має бути ситий і здоровий».

Чи вплинуло на незаконний видобуток вугiлля в Донецькiй областi закриття правоохоронцями понад 200 копанок? Ні, стверджує газета «Урядовий кур’єр». Більше того, якщо десяток рокiв тому на цей промисел йшли з лопатою та киркою, то тепер залучають бульдозери, екскаватори та iншу важку технiку. Заголовок публікації «Заплатив штраф... i копай далi».

Щоб знести дитячий майданчик або пам'ятник архітектури, забудовникам відтепер не доведеться отримувати дозвіл жителів мікрорайону. Верховна Рада ухвалила Закон «Про регулювання містобудівної діяльності». З одного боку закон полегшує життя забудовникам і дає можливість відродити житлове будівництво, з іншого – несе серйозну загрозу для старих будівель й архітектурних пам'ятників. Про те, що зміниться після набуття чинності документу, розповідає газета «Факти».

Україні щорічно надають грошову допомогу на проведення всіляких реформ і зміцнення демократії. Головні спонсори – США та Європа. Що вони вимагають взамін і куди йдуть спонсорські кошти, з’ясовували «Ізвєстія» в Україні». Видання інформує, що єдина категорія з семи, на яку не дали жодного центу Україні, – екологія й охорона довкілля. Про причини йдеться в публікації «Куди йдуть гроші».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG