Доступність посилання

ТОП новини

Адвокат Тимошенко передав ГПУ запрошення в Брюссель українською


Адвокат лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко Богдан Ференц передав слідчим Генеральної прокуратури повторне клопотання про надання екс-прем’єрові дозволу відвідини Брюсселя на запрошення європейських політиків. Про це повідомляє сайт Тимошенко.

За його словами, «сьогодні на ім’я Генерального прокурора подана заява про те, щоб він в порядку прокурорського нагляду зобов’язав слідчого повернутися до перегляду цього клопотання і, крім цього, нами додано і в перекладі, і нотаріально завірені документи, які засвідчують сам факт запрошення Тимошенко до Брюсселя».

Як заявив захисник, згідно із законом, клопотання має бути розглянуте протягом трьох днів, але він не виключає, що це може відбутися і в більш стислі терміни. «Я думаю, що завтра-післязавтра питання буде вирішено. Завтра о 14-й годині – слідча дія», – повідомив адвокат.

У Генпрокуратурі раніше пояснили, що лідеру «Батьківщини» відмовили в поїздці до Брюсселя через надання запрошення без належного оформлення. Крім того, у відомстві наголосили, що дозволити виїзд особі, яка перебуває на підписці про невиїзд, – це не обов’язок, а право слідчого.

Тимошенко отримала два запрошення відвідати Брюссель на початку лютого цього року. Зокрема, її запросили до штаб-квартири Європейської народної партії (у період з 31 січня по 4 лютого), а також виступити на святкуванні 50-річчя Асоціації європейських студентів-демократів (1 лютого).

Наразі стосовно Тимошенко діє запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. Виїхати за межі країни вона може лише за наявності відповідного дозволу слідчого.
XS
SM
MD
LG