Доступність посилання

ТОП новини

Керівник МВС Білорусі виправдовує дії міліції 19 грудня


Міністр внутрішніх справ Білорусі Анатолій Кулєшов заявив, що в день президентських виборів 19 грудня 2010 року міліція вела себе «максимально коректно» щодо учасників акції опозиції, і що міліція не причетна до побиття кандидата на президента Володимира Некляєва.

Міністр також повідомив, що наступного тижня частина кримінальних справ щодо подій 19 грудня буде передана до суду. Відповідно до останніх офіційних даних, звинувачення в організації масових заворушень висунули 37 особам. За цією ж статтею проходять п’ятеро колишніх кандидатів на президента, ще з трьох осіб взяті підписки про невиїзд і нерозголошення таємниці слідства.

Однак, за словами міністра, серед цих 37 конкретних справ немає справ колишніх кандидатів на президента.

Кулєшов повідомив, що на сьогоднішній день затримано 50 активних учасників мітингу. Більшості з них за висунутими звинуваченнями загрожує до 15 років позбавлення волі, решта проходять як підозрювані.

Загалом 19 грудня були затримані близько 700 чоловік, більше 600 були засуджені до різних термінів адміністративних арештів.

Правозахисники констатують, що стосовно абсолютної більшості затриманих порушуються всі правові норми поводження з заарештованими.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG