Доступність посилання

ТОП новини

Афганський парламент почав працювати після місяців підкилимних боїв


Прага – У середу президент Афганістану Хамід Карзай урочисто відкрив першу сесію нового афганського парламенту. Цьому передувало тривале протистояння, що ледь не викликало конституційну кризу в країні. Парламент не міг зібратися після вересневих виборів через звинувачення у порушеннях під час виборів. Сесія парламенту відкрилася, незважаючи на те, що працює спеціальний трибунал, який розглядає справи про порушення при обранні кількох десятків депутатів.

Перше засідання парламенту Афганістану почалося з того, що президент Хамід Карзай привів до присяги 249 парламентарів.

Парламент Афганістану не міг зібратися на першу сесію вже протягом кількох місяців після того, як оскаржувалися вересневі вибори. Протягом останнього місяця за наказом президента Карзая відбувалася перевірка скарг на виборчі порушення.

Хамід Карзай
Карзай намагався відкласти першу сесію парламенту ще на місяць. Проте депутати погрожували, що розпочнуть сесію парламенту і без згоди президента. Парламентарі написали листа президенту Карзаю з вимогою призначити перше засідання парламенту на 26 січня і скасувати рішення про створення спеціального суду для розгляду виборчих скарг, бо цей суд є, за їхніми словами, неконституційним.

Карзай пообіцяв співпрацювати з парламентом

Разом з тим, Карзай не погодився на всі вимоги депутатів і спеціальний трибунал продовжить роботу над розглядом скарг. У листопаді Виборчий комітет визнав недійсними близько чверті з понад п’яти мільйонів голосів і було скасоване обрання 24 депутатів, перш ніж назвали прізвища 249 депутатів, які пройшли до парламенту в результаті вересневих виборів.

Новообрані парламентарі чекають на відкриття першої сесії, Кабулі, 26 січня 2011 року
Президент Карзай нагадав, що питання щодо законності мандатів багатьох парламентарів ще залишаються. Проте, він висловив готовність співпрацювати з новим парламентом. «Я сподіваюся, що три стовпи, на яких тримається афганська держава – законодавча, виконавча і судова влада, здійснять спільні зусилля, щоб відповісти на прагнення народу. Вони спільно працюватимуть на побудову стабільного та законослухняного Афганістану», – зазначив Хамід Карзай.

Відкладення початку роботу парламенту на пізніший термін загрожувало виникненням конституційної кризи, яка, у свою чергу, могла підірвати зусилля сил коаліції під проводом НАТО щодо встановлення безпеки в країні.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG