Доступність посилання

ТОП новини

У США опублікували аналіз причин фінансової кризи 2008


Нью-Йорк – Фінансової кризи 2008-го року у Сполучених Штатах можна було б уникнути. Такого висновку дійшла федеральна комісія, чий звіт щойно опубліковано у Вашингтоні.

Фінансова криза, що започаткувала період рецесії, економічного спаду, була, можна сказати, рукотворним лихом, яке сталося за вини як урядових установ, так і приватних корпорацій. Цей висновок міститься у дослідженні, здійсненому Федеральною комісією з розслідування кризи. Комісія, що складається з представників обох партій, Демократичної й Республіканської, здійснила 19-денні слухання і взяла інтерв’ю у понад 700 економістів і фінансових експертів.

Результати праці Комісії вийшли друком. Це фоліант обсягом 576 сторінок, причому заповідають іще окрему публікацію в інтернеті всіх записів інтерв’ю і свідчень на слуханнях.

Висновки Комісії такі, що винуватцями кризи були адміністрації двох останніх президентів, Джорджа Буша й Барака Обами, Федеральна резервна система – це американський еквівалент центробанку, регулюючі органи, які припустилися численних хибних рішень, таких як надання іпотечних позик для купівлі житла без достатніх фінансових підстав, продаж тих іпотек інвесторам і спекулятивні ставки на цінні папери під заставу ризикованих іпотечних позик.

У звіті Комісії говориться, зокрема, таке: «Найбільшою трагедією було б повірити знайомому приспіву, мовляв, ніхто не міг передбачити, що таке трапиться і тому нічого не можна було зробити. Якщо ми сприймемо цей аргумент, все повториться знову».

Поразка, в якої багато батьків

Президент Джон Кеннеді колись пожартував, що перемога має багато батьків і лише поразка завжди сирота. Але фінансова поразка, досліджена Комісією, є винятком, бо в неї теж багато батьків, як зауважила Марія Бартіромо, коментатор телемережі фінансових новин CNBC.

Федеральна комісія звинувачує у зажерливості й недолугості низку приватних фінансових інституцій, насамперед банки й страхові компанії, але найбільша вина, на думку експертів, лягає на урядові установи адміністрацій як республіканського президента, так і за демократичного.

Газета The New York Times зазначає, що чимало висновків, яких дійшла Федеральна комісія, не є новиною. Вони були відомі й раніше й широко обговорювалися у пресі, але синтез сотень інтерв’ю, документів і свідчень експертів плюс федеральний ранг Комісії – все це додає звітові особливого авторитету.

З десятьох членів Комісії шестеро від Демократичної партії схвалили звіт, а троє від Республіканської партії незгодні по кількох пунктах. Ще один республіканець вважає, що в усьому треба звинувачувати урядову політику заохочення домоволодіння мало не кожним бажаючим.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG