Доступність посилання

ТОП новини

Студенти вимагають парламентських слухань


Київ – Сьогодні біля Верховної Ради України студенти провели акцію протесту проти ухвалення нового закону про вищу освіту. Вони вимагали не розглядати законопроекту доти, доки не відбудуться перемовини влади із студентами та молодіжними організаціями. Тим часом Володимир Литвин заявляє, що в парламенті немає готового проекту нового закону «Про вищу освіту».

Більш ніж сто студентів-демонстрантів прийшли сьогодні до Верховної ради, де сьогодні відбувалося засідання погоджувальної ради фракцій.

Студенти, зокрема, протестували проти планованого скорочення держзамовлення у системі вищої освіти.

У своєму зверненні до керівників парламенту вони зазначають, що «законопроект № 7486-1 дозволить адміністраціям вищих навчальних закладів необмежено збільшувати розмір плати за навчання студентів-контрактників».

«Інші норми законопроекту прямо суперечать передвиборчим обіцянкам Президента України та Партії регіонів», – зазначають у своєму зверненні представники студентства. Вони вимагають провести парламентські слухання про вищу освіту в Україні.

«Якщо законопроект про вищу освіту не знімуть з розгляду, то українська молодь розпочне загальнонаціональну кампанію проти деградації освіти», – заявили пікетники.

Законопроекту «Про вищу освіту» немає – Литвин

Раніше перший заступник міністра освіти, науки, молоді та спорту Євген Суліма повідомив, що у новій редакції законопроекту про вищу освіту в Україні, підготовленій депутатами фракції Партії регіонів, пропонується дозволити ректорам вишів підвищувати плату за навчання у разі інфляції або збільшення мінімальної заробітної плати. Відповідний законопроект за авторством, зокрема, лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова та члена цієї ж фракції Максима Луцького зареєстрований у Верховній Раді.

За словами Суліми, над цим законопроектом працювали народні депутати, крім того, свої пропозиції готове внести і Міносвіти. Кабінет Міністрів поки що ще не подавав свого законопроекту стосовно регулювання у сфері вищої освіти України.

Тим часом Голова верховної Ради Володимир Литвин попросив сьогодні на погоджувальній раді провести засідання парламентського комітету з питань освіти і науки, щоб зняти напруження навколо підготовки закону «Про вищу освіту».

Литвин заявив, що у Раді наразі немає підготовленого законопроекту про вищу освіту. «Але ми розуміємо і поважаємо волевиявлення молоді, тому я прошу комітет з питань освіти та науки вивчити», – сказав спікер.

За його словами, необхідно провести розширене засідання комітету і «зняти будь-які підстави для інсинуацій».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG