Доступність посилання

ТОП новини

Пинзеник: допомога від МВФ не має ставати «заліковуванням» економіки


Кошти, надані Міжнародним валютним фондом Україні в 2009 році, не допомогли, а зашкодили країні, заявив в ефірі Радіо Свобода колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник.

«Операції, такі, як кредит Міжнародного валютного фонду – це лікування для економіки. Воно має сенс у тому випадку, якщо є зустрічне бажання пацієнта лікуватися. А коли мова йде про заліковування – то це лише створення проблеми. Я не хочу відносити це до нинішньої ситуації, але я висловлюю свою думку з приводу 2009 року: ці кошти не допомогли країні, навпаки вони зашкодили, бо створили ілюзію, прикрили проблеми», – заявив Пинзеник.

За його словами, Україна зараз «на старті вирішення серйозних проблем». «На мою думку, залишається проблема дефіциту. Цього року цифра дефіциту формально нібито непогана, але читаєш інші статті (бюджету), так не можна вірити цій цифрі, бо ми маємо явище, коли в деяких статтях видатків не встановлені обсяги. Вони дають право уряду зробити будь-які видатки. А тому ми не знаємо, який дефіцит і який у зв’язку з цим буде борг», – заявив екс-міністр.

За словами Пинзеника, в України також серйозні проблеми в банківському секторі та з інвестиційним кліматом.

Завтра до України має прибути місія МВФ для проведення переговорів за другим переглядом програми співпраці з Києвом.

Рада директорів МВФ 28 липня ухвалила рішення про виділення Україні кредиту на загальну суму близько 15 мільярдів доларів протягом 2,5 років у рамках нової програми stand by. Київ вже отримав два транші цієї позики.
XS
SM
MD
LG