Доступність посилання

ТОП новини

У Єгипті мають відбутися зміни – Обама


Президент США Барак Обама виступив учора з заявою з приводу подій у Єгипті, в якій заявив, що сам президент Єгипту Хосні Мубарак визнає: нинішній «статус-кво нестійкий, зміни мають відбутися».

Обама висловив переконання, що єгипетський народ знайде відповідь на цю кризу.

«Для народу Єгипту, особливо молоді, я хочу однозначно заявити: ми чуємо ваші голоси. Я твердо вірю, що ви визначатимете власну долю і забезпечите краще майбутнє для ваших дітей та онуків», – сказав президент США.

Американський лідер також високо оцінив відмову єгипетських військових від використання насильства проти учасників акцій протесту.

Раніше вчора Мубарак у телевізійному зверненні до нації заявив, що не балотуватиметься на новий термін на вересневих виборах. 82-річний Мубарак сказав, що використовуватиме час, що залишився йому на посаді, для забезпечення мирної передачі влади.

«Моя головна відповідальність зараз – повернення безпеки і стабільності, щоб здійснити мирний перехід влади, залишивши владу тому, кого виберуть люди на президентських виборах. Я кажу з усією чесністю, незалежно від нинішніх подій, що не маю наміру балотуватися на наступний термін. Я провів значний проміжок мого життя на службі Єгипту і його народу, але тепер я готовий добути свій термін заради нації», – сказав Мубарак.

При цьому він додав, що не піде в відставку негайно і не виїде з Єгипту, як того вимагає опозиція.

Напередодні сотні тисяч чи й мільйони єгиптян вийшли на вулиці з вимогою негайної відставки голови держави.
XS
SM
MD
LG