Доступність посилання

ТОП новини

Донори обіцяють великі кошти на підтримку білоруської опозиції


Представники 36 країн-донорів пообіцяли в середу на конференції для збирання коштів для Білорусі надати білоруській опозиції 87 мільйонів євро.

Суму оголосив наприкінці конференції, що відбулася в Варшаві, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

За його словами, приклади колишнього президента Тунісу Зіна ель-Абідіна Бен Алі, скиненого нещодавно внаслідок масових протестів, чи президента Єгипту Хосні Мубарака, негайного усунення якого домагається опозиція, змусять президента Білорусі Олександра Лукашенка «замислитися, що обраний ним шлях не найкращий для нього особисто».

Зокрема, Європейська комісія оголосила на конференції, що майже вчетверо збільшить свою допомогу на підтримку захисту прав людини і демократії в Білорусі – до більш як 15 з половиною мільйонів євро за 2011–2013 роки.

Конференція в Варшаві відбулася після того, як Євросоюз, а також США наклали на владу Білорусі нові санкції через жорстоке придушення владою Лукашенка протестів опозиції після президентських виборів у грудні минулого року.

Зокрема, ЄС заборонить в’їзд на територію країн-членів самому Лукашенкові і ще 157 урядовцям і службовцям його влади, а також заморозить наявні там їхні активи.
XS
SM
MD
LG