Доступність посилання

ТОП новини

Голі українки як символи демократії в Україні (європейська преса)


Прага – У Москві, як інформують газети, з відкритим незадоволенням заявляють, що Президент України Віктор Янукович, як і його попередник Віктор Ющенко, «підтверджує незмінність українського курсу» в утвердженні у свідомості громадян «власної історії України», «яка принижує роль Росії». Чергова порція матеріалів WikiLeaks попереджає, що Україна є реальним джерелом ймовірного створення терористами радіоактивної «брудної бомби». Чи не всі європейські газети вважають, що одним із яскравих проявів своєрідної української демократії є «оголені українські дівчата з Femen», які цього разу стали на «захист київських балконів як приватної власності».

Керівник Центру СНД Інституту актуальних міжнародних проблем, доктор політології Сергій Жильцов стверджує на сторінках «Нєзавісімой газети», що і Президент Янукович підтвердив «незмінність курсу Києва на створення і утвердження в суспільній свідомості власної історії України». Цьому підтвердженням, зокрема, як зауважує Жильцов, є заклик Януковича «вшанувати пам’ять героїв Крутів, коли 300 київських студентів вступили у нерівний бій з 4-тисячною армією більшовиків під орудою полковника Муравйова. Історію зі студентами Жильцов називає «трагічною випадковістю» і критикує нинішню українську владу, як і попередню, за «кон’юнктурність», «маніпуляцію історичними фактами» з метою протиставлення історії України історії Росії. Директор Інституту СНД у Москві допускає, що українська влада використовує історію для відволікання громадян від кризової ситуації в економіці та намагається таким чином хоч якось пригасити невдоволення людей непопулярними реформами. Російський експерт приходить тут до висновку, що «політика України не змінилася і після приходу до влади Віктора Януковича, бо історичні пошуки продовжуються, чим закладаються основи для подальшого культурного відособлення України від Росії».

WikiLeaks оприлюднює на сторінках «Дейлі Телеґраф» чергову порцію американських дипломатичних телеграм, де йдеться про реальність загрози використання терористами так званої радіоактивної «брудної бомби», яку вони можуть виготовити з викрадених на теренах пострадянських держав ядерних матеріалів. Йдеться про два так звані українські випадки контрабанди ядерних матеріалів. Один із них, коли один португалець пропонував в американській амбасаді в Лісабоні у липні 2008 року купити шість уранових елементів, які були нібито придбані з Чорнобиля, де 1986 року відбулася відома всім масштабна ядерна аварія. Тут також відзначено, ніби ці уранові плити належали одному колишньому російському генералові, який намагався заробити на їхньому продажі. І другому українському випадку нелегального транспортування ядерних матеріалів запобігла, як інформує WikiLeaks, українська СБУ, коли в Тернопільській області затримали двох осіб, котрі мали наміри продати у квітні 2009 року контейнер із високозбагаченим плутонієм на суму в 10 мільйонів доларів. У цій публікації також йдеться про ймовірну наявність у терористів не лише «брудних бомб», але й чогось серйознішого, що може загрожувати життю тисяч людей.

Низка чеських видань, зокрема, «Лідове новіни», «Днес», підхопили естафету від інших західних впливових видань, публікуючи матеріали з яскравими фотоілюстраціями протесту голих українських дівчат із громадської жіночої організації Femen, котрі цього разу виступили проти планів обмежень київської влади на використання балконів у Києві громадянами у власних цілях, особливо під час проведення «Євро-2012». Зокрема, йдеться про пропозицію влади заборонити сушити на балконах в центрі Києва, поблизу Національного стадіону, нижню білизну та з’являтися там громадянам в оголеному чи напівоголеному вигляді. Активістки з Femen, відкрито оголені, протестували з балконів Києва проти владного тиску на приватних власників балконів. Чеські газети ілюструють цей своєрідний прояв української демократії низкою фотографій, де активістки з Femen демонструють не лише плакати з написами «плювати з балкона», «приватна власність», але й підсилюють це своїми оголеними грудьми та іншими «принадами» оголеного жіночого тіла.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG