Доступність посилання

ТОП новини

Депутати-сумісники вже не бояться скласти компанію Шуфричу


Київ – Сьогодні Верховна Рада має намір нарешті припинити повноваження депутатів, які суміщають свої обов'язки з роботою в інших органах влади. Опозиціонери кажуть, що вагання народних обранців щодо місця роботи коштували державній скарбниці мільйони гривень. Натомість колеги-регіонали запевняють, що сумісники не отримували зарплату в парламенті.

До недавнього часу у парламенті було 13 сумісників, але напередодні розгляду питання залишилося десять. За словами голови регламентного комітету депутата-регіонала Володимира Макеєнка, деякі з них вирішили повернутися до парламенту.

«Є їхні заяви про відкликання попередніх заяв і є підстави їх задовольнити, тому що є президентські укази про їхнє звільнення», – каже він.

За словами Макеєнка, єдиний сумісник, який не написав заяви, – це голова Держагентства з інвестицій та управління національними проектами, депутат-нашоукраїнець Владислав Каськів.

Депутатство, як страховка від фіаско

Хоча Конституція забороняє суміщати депутатство з роботою в інших органах влади, більшість сумісників примудрилася просидіти на двох стільцях майже рік. Опозиція неодноразово порушувала це питання. Проте представники більшості не виносили його на розгляд.

«Ну, не получилося щось там, – пояснює Володимир Макеєнко турботу про сумісників, які не поспішали складати мандат. – Це звичайне явище. Людина пішла – і треба дати їй пару місяців терміну. А потім почалася адміністративна реформа – і стало неясно, хто залишиться, хто не залишиться. А зараз усе ясно!».

Сумісники, які почувалися невпевнено на займаних посадах, не хотіли розділити долю Нестора Шуфрича. Очоливши МінНС, він склав депутатський мандат, але, втративши міністерське крісло, вже не зміг повернутися до парламенту, отримавши натомість малозначущу посаду заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони.

За «суміщення» зарплат сумісникам обіцяли повідривати голови

За словами опозиціонерів, деякі депутати-сумісники продовжували в парламенті отримувати зарплату, утримувати штат помічників та користуватися іншими привілеями. Для держбюджету це коштувало мільйони гривень.

«Це їхнє поки що головне місце роботи, – каже член комітету з питань регламенту, депутат-нашоукраїнець Юрій Гримчак. – Чи отримують вони гроші на тих посадах, на яких вони працюють, я не знаю. Але у Верховній Раді отримують».

Натомість Володимир Макеєнко стверджує, що сумісники грошей у парламенті не отримували, і навіть їхні помічники працювали на громадських засадах.

«Не отримують. Та ви що?! Я їм голови повідривав би», – сміючись, відповів на запитання Володимир Макеєнко.

Також сьогодні депутати мають заслухати віце-прем’єр-міністра Віктора Тихонова, який на вимогу опозиції має прозвітувати про тарифну політику уряду в комунальній галузі.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Дивитись коментарі (7)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG