Доступність посилання

ТОП новини

Лавринович обіцяє не затягувати з новим законом про вибори


Проект нового закону про вибори народних депутатів України буде ухвалений вже цього року. Про це сьогодні в Києві заявив міністр юстиції України, голова робочої групи з питань удосконалення законодавства про вибори Олександр Лавринович.

Він наголосив, що «цілісний фінальний текст цього законопроекту з’явиться цього року». «Тож приблизно за рік до початку виборчої кампанії в Україні імовірно відбудеться розгляд цього проекту закону в парламенті. Коли йде робота за участі всіх політсил, представлених у парламенті, а також поважних міжнародних установ, зрозуміло, що цей проект матиме найбільшу ймовірність бути ухваленим у парламенті», – зазначив Олександр Лавринович.

Міністр юстиції також розповів, що одним із питань, з яких нині існують розбіжності у поглядах членів робочої групи, «є невирішена дискусія щодо того, потрібно чи не потрібно обмежувати виборчі фонди кандидатів, має бути верхня межа чи ні». «Українські учасники групи – до речі, представники різних парламентських фракцій, – стверджують, що не можна обмежувати виборчий фонд, представники міжнародних організацій протилежної думки», – сказав Олександр Лавринович.

За словами міністра юстиції, «мова йде не про проект виборчого кодексу, а про законопроект про вибори народних депутатів». «Наступними завданнями робочої групи буде підготовка проекту закону про вибори депутатів до місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, підготовка законопроекту про всеукраїнський референдум, про місцевий референдум, – тобто те, що потребує вдосконалення або просто відсутнє», – зазначив він.

Олександр Лавринович додав, що на даний момент «робоча група провела три засідання, і нині триває робота в експертних групах».
XS
SM
MD
LG