Доступність посилання

ТОП новини
23 квітня 2021, Київ 09:01

До 70-річчя Івана Миколайчука відбудеться етнофестиваль


З нагоди 70-річчя від дня народження славетного українського кіноактора, сценариста і режисера Івана Миколайчука влада Буковини ініціює проведення першого етнографічного фестивалю «На гостини до Івана».

Відповідне доручення підписав перший заступник голови Чернівецької ОДА Георгій Галиць. Фестиваль відбудеться 15 червня, у ювілейний день народження Івана Миколайчука на його батьківщині.

Опікуватимуться організацією «гостин» управління культури і відділ з питань туризму Чернівецької облдержадміністрації та Кіцманська райдержадміністрація. До оргкомітету фестивалю залучать сільських голів Кіцманського району, громадськість.

Фестивальне дійство пройде в селах Кіцманського району, розташованих вздовж автомобільного шляху від рідного села кіномитця – с. Чортория аж до Чернівців, і на ньому буде представлено традиційну народну буковинську фольклорну культуру, зокрема аматорське пісенне і танцювальне мистецтво, обряди, вироби майстрів декоративно-прикладного мистецтва і народних промислів, національного одягу і вишивок, страв буковинської кухні тощо.

Організатори впевнені, що етнофестиваль «На гостини до Івана» відвідає чимало гостей із столиці та зарубіжних. Уже найближчим часом відбудеться зустріч з представниками туристичних компаній і туроператорами області і їм презентуватиметься туристичний путівник фестивалю. Також, за даними організаторів, в області розробляється туристично-пізнавальний маршрут «Стежками Івана Миколайчука».
XS
SM
MD
LG