Доступність посилання

ТОП новини

Як у Донецьку приватна фірма прокуратуру будувала


Донецьк – Громадськість Донецька закликає Генеральну прокуратуру України звернути увагу на маніпуляції із виділенням землі у місті. У своєму відкритому листі громадська організація «Спілка будівельників Донбасу» заявляє, що проблема землі загрожує безпеці міста. За словами авторів листа, спільні дії донецької прокуратури, судів і міських чиновників містять «небезпеку розгортання криміналітету» в регіоні.

Жителі будинків по проспекту Театральному у центрі Донецька дізнались, що під їхніми вікнами, на місці дитячого майданчика, має вирости будівля районної прокуратури наприкінці 2008 року. Дозвіл на будівництво у Донецькій міській раді отримало ТОВ «Сабіна». Пізніше приватній структурі виділили в оренду цю земельну ділянку. Вже тоді жителі почали обурюватись тим, що міська рада розпорядилась прибудинковою територією, не порадившись з громадою. Хто гарантуватиме безпеку населенню? – запитує донеччанка Наталя Бондаренко, яка проживає поблизу цієї території.

«Якщо там планується прокуратура, то я взагалі не знаю, куди вони там лізуть, порушуючи усі санітарні, будівельні норми, буквально все. Так найстрашніше, вони не хочуть визнати свою провину», – обурюється донеччанка.

«Суспільно важливе» будівництво перетворилось на «комерційне»

Протести проти будівництва прокуратури тривають вже другий рік. Жителям не вдається довести свою правоту у донецьких судах. Однак з часом у справі почали з’являтись нові деталі.

Якщо спочатку виділення землі офіційно мотивували необхідністю побудувати Ворошиловську районну прокуратуру. То зараз пункт про призначення землі зник із судових документів. Тепер на цьому місці планується комерційне будівництво.

«Яка ж суспільна необхідність для комерційної адміністративної будівлі, яку спочатку провели як прокуратуру по документах, а потім все це зникло?» – говорить голова «Спілки будівельників Донбасу» Наталя Кашкевич.

Той факт, що на пр. Театральному вже не будуть зводити районну прокуратуру Радіо Свобода підтвердив і прокурор області Володимир Гальцов.

«Кінцевого рішення там не було, ніяку прокуратуру там будувати не збираються. Колись хтось щось сказав. А на сьогодні прокуратура Ворошиловського района не потребує приміщення», – сказав Гальцов.

Законодавча казуїстика

Прокурор області запевняє, що йому невідомо про плани будівництва районного відділку прокуратури. Представники приватної фірми під час судових слухань почали відхрещуватись від попередніх планів. Тепер вони кажуть, що дозвіл отримали саме на комерційне будівництво. Хоча у документах йдеться про будівництво прокуратури. Причину цього пояснила голова «Спілки будівельників Донбасу» Наталія Кашкевич. Вона нагадала: органи прокуратури в Україні звільняються від плати за землю.

За складністю процедури виділення землі і можливістю корупції Донецьк називають другою столицею: щоб отримати дозвіл на будівництво, потрібно понад 150 підписів чиновників. У зверненні до ГПУ донецька громадськість закликає пильніше стежити за законністю розподілу землі. Зокрема тих ділянок, до яких причетні органи прокуратури, суди і міська влада.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG