Доступність посилання

ТОП новини

Мінекології проти заводу з переробки отрутохімікатів у Карпатах


Міністерство екології та природних ресурсів наголошує, що не підтримує ініціативу створення у Карпатах заводу з переробки отрутохімікатів. Про це повідомили в прес-службі відомства.

Мінекології підтримує всі дії органів місцевого самоврядування, спрямовані на очищення України від небезпечних відходів, і, розділяючи хвилювання міського голови Калуша щодо поводження з гексахлорбензолом, радить поставитися до цього питання більш виважено.

«Ідея переробки такої отруйної речовини як гексахлорбензол у передгір’ї Карпат небезпечна з точки зору перспективи розвитку Західної України як заповідної та рекреаційної зони», – заявив міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський.

Крім того, за його словами, «незрозуміла перспектива такого заводу після знищення всього об’єму гексахлорбензолу з полігону в Калуші. Відходи такого класу мають бути вивезені за межі України та знищені на вже наявних, спеціалізованих підприємствах».

Як нагадує Мінекології, в 2010 році з Калуського полігону вивезли 8,5 тисяч тонн гексахлорбензолу. Небезпечний вантаж відправили на знищення до Великої Британії. За оцінками міжвідомчої комісії, у Калуші залишилося близько 22 тисячі тонн відходів.

Про можливість будівництва заводу з переробки гексахлорбензолу раніше заявляв міський голова Калуша Ігор Насалик. За його словами, таке підприємство вирішило б проблеми з переробкою токсичних відходів не лише Калуша, а й усієї області.

Водночас голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк заявив, що заводу з переробки гексахлорбензолу в Калуші «не буде ніколи».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG