Доступність посилання

ТОП новини

Через структури РПЦ за кордоном Росія здійснює політичний вплив (огляд преси)


Київ – Куди веде країну четвертий Президент? – у статті під таким заголовком газета «День» підбиває підсумки першої річниці президентства Віктора Януковича. До позитивів багато експертів видання відносять сформовану єдину вертикаль виконавчої влади і подолання протистояння між Кабінетом Міністрів і президентською гілкою влади. Якби це протистояння тривало й надалі, то була б загроза існуванню України як самостійної держави. Натомість інший експерт видання наголошує, що вертикаль, створена Януковичем, є моделлю тоталітарного способу управління країною, такою собі спробою створити путінсько-лукашенківську систему «керованої демократії», яка лише посилює проблеми суспільства.

Українські судді, заявляючи про своє злиденне становище, починають самі собі шкодити, стверджують «Економічні відомості». Адже тим самим служителі Феміди змушують задати їм доволі слизьке запитання, а саме: якщо в судах усе так погано, зарплати зменшуються, немає коштів на забезпечення судових процесів, і навіть на ремонт приміщень, то чому сьогодні шикуються величезні черги претендентів, охочих одягти суддівські мантії? Відповіді видання пропонує в статті «Небідна суть суддівської бідності».

Уряд збирається боротися з подорожчанням цін на продукти шляхом посилення держконтролю і кадрових чисток в областях, де зафіксоване найбільше подорожчання харчів. Докладніше з намірами урядовців знайомлять «Економічні відомості».

Щоб світовий дефіцит харчових продуктів не став загрозою безпеці українців, експерти газети «День» радять поспішити з аграрними реформами. Якими саме, розповідається в статті «Як пережити «еру мінливих цін»?».

Газета «Україна молода» стверджує, що через структури Російської православної церкви за кордоном Росія здійснює свій політичний вплив на різні країни. Особливо цей процес активізувався у 2010 році. Адже церква, за висловом міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, — союзниця його відомства і йде з ним «рука в руку». Більше про те, як кремлівські ідеологи поширюють свій вплив по всій планеті, йдеться в статті «Глобус» віри православної».

Контрольований Партією регіонів парламентський комітет із питань
соціальної політики пропонує звільнити заступника міністра соцполітики Василя Надрагу. Він працює в уряді за квотою «Народної партії» Володимира Литвина. Як стверджує експерт «Газети по-українськи», у такий спосіб регіонали натякають спікеру, що сильніші за нього. Стаття називається «З Литвина був би непоганий керівник Академії наук».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG