Доступність посилання

ТОП новини

«Проект Мерлін» допоможе збільшити позики


Лондон – Британський уряд оголосив про досягнення довгоочікуваної суспільством угоди з найбільшими банками країни, яка уможливить значне збільшення обсягів позик підприємствам, включно з малим бізнесом, а водночас зробить публічною інформацію про зарплату найвищих банківських керівників.

Відповідно до домовленості між британським урядом та найбільшими банками країни, яка одержала назву «Проект Мерлін», банки цього року нададуть підприємствам позик на суму 190 мільярдів фунтів (це понад 300 мільярдів доларів), 75 мільярдів фунтів з яких піде на підтримку малих фірм. Банки також зобов’язалися зменшити суми бонусів своїм працівникам та оприлюднити розмір заробітної платні найвищих керівників.

У Британії відповідальність за недавню фінансову кризу та нинішні економічні труднощі переважно покладають на банки, які йшли для одержання надприбутків на невиправдані ризики. Урядові довелося рятувати низку банків від банкрутства коштом платників податків. Мешканці країни були обурені, що замість того, щоб нести відповідальність у час, коли уряд скорочує видатки на громадські потреби, люди втрачають роботу, а рівень платні заморожують, банки продовжують виплачувати своєму персоналові величезні бонуси.

Оголошуючи про угоду з банками у парламенті, британський міністр фінансів Джордж Осборн, зокрема, сказав:

«Банки тепер позичатимуть більше грошей, зокрема для малих підприємств, вони платитимуть вищі податки, виплачуватимуть своїм працівникам менші бонуси, будуть прозорішими щодо розміру бонусів, які виплачуються, і робитимуть більший внесок до нашої економіки і суспільства».

Напередодні уряд уже офіційно заявив, що оподаткування банків буде збільшене.

Примирити суспільство з банками

«Проект Мерлін» розпочався у жовтні минулого року і був ідеєю колишнього виконавчого директора банку Barclays Джона Варлея. Його метою було зниження напруженості у стосунках між банками, урядом і британською громадськістю. На думку Варлея, громадське обурення має піти на спад унаслідок оголошення цієї угоди.

Тож у рамках проекту найбільші банки, серед яких Barclays, Lloyds Group, RBS і HSBC, що підписали угоду, а також банк Santander, дали обіцянку зробити внесок на суму 1 мільярд 200 мільйонів фунтів для розвитку регіональної економіки, що включає 200 мільйонів фунтів на капітал нового банку Big Society, що є дітищем прем’єр-міністра Дейвіда Камерона і фінансуватиме соціальні проекти.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG