Доступність посилання

ТОП новини

Українцям заважає корупція й неефективність виробництва (європейська преса)


Прага – Економічні експерти в Європі заявляють на сторінках своїх газет, що серед колишніх радянських республік, попри корупцію та неефективність управління, найбільше, все ж, обнадіюють біржові показники Україна та Казахстану. Хоча аналітики зауважують, що за рівнем корупції Україна фактично нічим не краща за Росію і це значно знижує ефективність української економіки, де відсутня прозорість та відкрита конкуренція. В газетах також прогнозують подальшу політичну стагнацію в Україні та падіння популярності і влади, і старих політичних утворень опозиції. Міжнародні організації попереджають також про намагання влади в Києві «згорнути» розслідування у справі вбивства Георгія Гонгадзе.

Австрійське економічне видання WirtschaftsBlatt оприлюднило висновки експертів щодо ситуації та перспектив в економіках колишнього Радянського Союзу, де наголошено на тому, що «розвал СРСР і хаотично-мафіозна реалізація у деяких місцях квазі-капіталістичної системи не змогли скасувати в утворених республіках СНД дві речі: корупція і неефективність».

Корупція в багатьох колишніх республіках СРСР сьогодні нічим не відрізняється від найкорумпованіших країн Африки, «навіть в неблагополучному Ємені можна займатися чеснішим бізнесом, аніж у державах- спадкоємцях СРСР».

Антизразком ефективності на пострадянських теренах, як пише WirtschaftsBlatt, є російський «Газпром», де переважає державне засилля і відсутність мотивації у зв’язку з сировинним багатством. Автори дослідження вважають, що корупція в Україні майже нічим не відрізняється від російської, хоча біржовий індекс України виріс за один рік майже на 80 відсотків. За 5 років Україна підняла цей показник майже на 200 відсотків.

Другим йде Казахстан і лише потім – Росія. Найкращі показники продемонстрували, за дослідженням австрійських економістів, компанії «Мотор Січ» в Україні (зростання біржового індексу на 80 відсотків) та «Казахтелеком», де відзначається перспектива зростання прибутку.

Головні резерви згаданих економік, на думку експертів, – у подоланні корупції та підвищенні ефективності шляхом реформ.

Московська «Нєзавісімая газета» пише про безперспективність намагань української опозиції якимось чином, навіть через Конституційний суд, прискорити проведення парламентських виборів в Україні. Експерти також вважають, що своїми кроками з продовження повноважень Верховної Ради і Президента України влада у Києві ризикує нарватися на «червону картку з боку ЄС, а це не в інтересах і політиків, і бізнесових кіл». Тут також цитують аналітиків, які вважають, що влада, мабуть, не насмілиться переносити вибори Ради на той же день, що й Президента у 2015 році, бо правляча сила боїться неухильного падіння своєї популярності в народі.

«Репортери без кордонів» обурені рішенням районного суду Києва від 31 січня 2011 року на подання Генпрокуратури про зняття з обвинувачення проти Олексія Пукача пункту «про замовний характер вбивства Георгія Гонгадзе».

Міжнародна журналістська, правозахисна організація вбачає в цьому упередженість Генпрокуратури та закликає українську владу негайно виправити ситуацію, щоб саме її не обвинувачували у цій упередженості і намаганнях завести слідство на манівці, у неправильному напрямку.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG