Доступність посилання

ТОП новини

Кучма: «Проектів нема, лише протоколи і наміри»


Леонід Кучма
Леонід Кучма

Київ – Минув рік, а спільних економічних проектів і досі немає – лише одні протоколи та наміри. Про це заявив сьогодні колишній Президент України Леонід Кучма у своєму виступі на засідання українсько-російського форуму «Партнерство України та Росії в нових реаліях європейської євразійської інтеграції», що пройшов у Києві.

«Нинішній владі не можна дорікнути за небажання мати стратегічні відносини з Росією. Але рік минув!.. За рік можна було гори перевернути. Проте ми сьогодні не можемо сказати про жоден проект, який би з’явився за цей час. Немає жодного проекту, лише протоколи і наміри», – наголосив Леонід Кучма.

При цьому Кучма наголосив, що в 2012 році відбудуться наступні вибори Верховної Ради, і представникам влади необхідно буде відзвітувати перед своїми виборцями про виконану роботу із установлення стратегічного партнерства з Росією, що обіцяли зробити після приходу до влади.

За його словами, при належній координації зусиль Україна й Росія могли б боротися за світові ринки в сфері авіаційної промисловості, однак зараз ситуація розвивається в протилежному напрямі.

Кучма також розкритикував умови створення зони вільної торгівлі України з Євросоюзом.

«Вони нам пропонують понад 400 вилучень. Про що йдеться? Про яку вільну торгівлю? Якщо подивитися перелік сільськогосподарської продукції, то там така тарифна політика, що нам там робити просто нічого», – сказав Леонід Кучма під час восьмого засідання українсько-російського форуму.

На думку екс-Президента, для України такий формат зони вільної торгівлі з ЄС неприйнятний.

Москва кличе Україну до Митного союзу

«Ми хотіли б, щоб наші українські партнери придивилися до Митного союзу для того, щоб розвіяти певні фобії», – заявив співголова українсько-російського форуму, відповідальний секретар комісії Митного союзу і депутат Держдуми Росії Сергій Глазьєв.

За його словами, часто лунає думка про утиск національного суверенітету у рамках функціонування Митного союзу. Глазьєв наголосив, що це не так, оскільки кожна країна має право вето у рамках цієї організації.

Стосовно одночасного членства в СОТ та Митному союзі Глазьєв зазначив, що це членство буцім сумісне. «СОТ схвалює митні союзи», – наголосив він.

Також Глазьєв запевнив українських колег у тому, що якщо Україна вступить до Митного союзу, то це не вплине на її євроінтеграційні прагнення.

Сьогодні у Києві відбулося восьме засідання Українсько-російського форуму на тему: «Партнерство України і Росії у нових реаліях європейської та євразійської інтеграції» за участю політиків, політологів, громадських діячів та експертів. Йшлося про умови та перспективи співробітництва України та Росії у межах СОТ, ЄврАзЕС і ЄЕП, формат економічного партнерства України з країнами Митного союзу, а також ймовірність створення «широкої» зони вільної торгівлі ЄС-Україна-ЄврАзЕС.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG