Доступність посилання

ТОП новини

Українські астрологи переконують: астрологія – це наука, астролог – це професія


Київ – Астрологи заявляють, що незабаром навіть створять свій університет. Знавці гороскопів вже почали розробляти кваліфікаційні вимоги до професії. Забороняти астрологію і ставити її на один щабель з магією не можна, стверджують вони. Проте саме це, за твердженням астрологів, і хочуть зробити депутати-розробники законопроекту щодо заборони діяльності провидців людської долі.

Астрологія – це не ворожіння, переконує Олена Калантарова, голова Спілки астрологів України.

«Астрологія і ворожіння – це різні речі. Адже змінами в стані свідомості, як це відбувається у ворожок, робота астролога не супроводжується. Він керується певними знаннями, як, наприклад, керуються ними у своїй роботі лікарі», – каже вона.

Астрологія – це стародавня наука, що ґрунтується в першу чергу на математичних розрахунках, запевняє голова Спілки астрологів.

«Астролог» є в офіційному держреєстрі професій України, фаху «священик» немає

Нині астрологи з усієї Україні вже ухвалили частину кваліфікаційних вимог до професії астролога. Серед них – мати спеціальну професійну підготовку в астрологічних школах чи курсах, знати правила етики астрологічного консультування, зокрема, правила Гіппократа – «не зашкодь».

На рівні закону професія астролога, зазначає Калантарова, вже є в офіційному реєстрі професій України.

Фаху «священик» досі не внесли до державного реєстру, чому ж професія астролога мусить там бути, зауважує натомість архієпископ Львівський та Галицький Августин, колишній представник УПЦ (МП) в Верховній Раді, а нині голова синодальної богословсько-канонічної комісії Української православної церкви (Московського патріархату).

«Найгірше, що явище астрології намагаються подати на науковому рівні, обґрунтувати, – зазначає архієпископ. – Це неприпустимо, не кажучи вже про релігійний момент, про те, що це духовно шкідливо. Це неприпустимо навіть з точки державної, громадської безпеки, спокою в суспільстві».

Магічна практика не може бути узаконена, оскільки вона завдає людям непоправних, насамперед, духовних збитків, вважає він.

Депутати пропонують викинути астрологів з держреєстру професій

Розробники законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо заборони діяльності екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіромантів та послуг передрікання майбутнього)» пропонують зовсім викинути з офіційного класифікатора фах «астролог».

На думку автора законопроекту, комуніста Євгена Царькова, астрологів залишати в реєстрі професій просто несправедливо стосовно інших професій.

«Астрологи мають тепер право на державне пенсійне забезпечення. Може, я кажу трохи заангажовано, з точки зору комуніста. Але людина, яка в шахті пропрацювала, або вчителька, що останні 20 років вчила в холодних приміщеннях школи наших дітей, буде отримувати пенсію, можливо, навіть меншу, ніж ворожка чи астролог, які нині є в цьому офіційному класифікаторі, – говорить народний депутат. – Це неприпустимо, тому що це зовсім неспівмірні величини».

Євген Царьков прогнозує, що доопрацьований законопроект уже на початку березня представлять до другого читання в парламенті. В документі не пропонуватимуть заборонити професію астролога чи, скажімо, знахаря, запевняє Євген Царьков, а зобов’яжуть законно і чесно займатися лікуванням та передбаченням долі.

За незаконне надання таких послуг на ясновидців та астрологів очікує штраф до 2,5 тисяч гривень. У законопроекті пропонується заборонити рекламу і телетрансляції передач та програм за участі осіб, що демонструють здібності передбачення долі, якщо ті не матимуть патенту або не оформлені як приватні підприємці.

Архієпископ Августин: 90% знахарів і астрологів – шарлатани

Водночас голова синодальної богословсько-канонічної комісії Української православної церкви (Московського патріархату) архієпископ Августин зазначає, що в телеефірі не можуть співіснувати програми світлі, про Бога, і «блюзнірські», за його словами, шоу провидців майбутнього, як не може текти з джерела одночасно чиста і брудна вода.

Архієпископ Августин переконаний, що 90 відсотків категорій знахарів та астрологів – це звичайні шарлатани, які використовують довірливість громадян.

Водночас Андрій Поправко, член координаційної ради Спілки астрологів України, говорить, що серед своїх колег зустрічав дуже мало шарлатанів. «Я б назвав це некомпетентністю, – зазначає астролог. – Тому для того, щоб цього не було, необхідно продовжити ухвалення і обговорення суворих кваліфікаційних вимог до професії».

Астрологів же, які за лічені хвилини нібито створюють прогнози для людей в прямому ефірі, Андрій Поправко називає скоріше шоуменами, ніж носіями стародавнього наукового знання.

Астрологія була заборонена в СРСР, а в Індії вважається наукою

Астрологи зазначають, що їхня наука нині не заборонена, напевно, в жодній країні світу. Вона була заборонена лише в СРСР.

На думку астролога Юрія Буянова, спроби заборонити астрологію в Україні нині викликають в нього деякі історичні аналогії. Цього року, за словами астролога, Уран входить в Овен. Останній раз це було в 1927 році. Тоді ж Сталін знищив всіх російських астрологів, а потім взявся за священиків. А 1937 році чистки сягнули свого апогею.

Водночас на початку лютого цього року вищий суд індійського мегаполісу Мумбая підтвердив думку, що індійська ведична астрологія – це стародавня наука, яка практикується 4 тисячі років. А ще 2004 року Верховний суд Індії відхилив позов, який вимагав визнати ведичну астрологію не наукою і вилучити її з навчальних програм університетів.

Натомість в Румунії наприкінці 2010 року уряд прирівняв усіх ворожок та астрологів до приватних підприємців. З 1 січня цього року румунські провидці повинні відраховувати 16% своїх прибутків державі. Ворожки відреагували одразу ж і наклали прокляття на президента та його соратників.

Українські ж астрологи переконані, що законопроект про заборону їхньої діяльності не ухвалять. На їхню думку, на перше читання документ подали у несприятливий для документа, з точки зору астрології, день.
  • Зображення 16x9

    Валентина Аксьонова

    Співпрацює з Радіо Свобода з травня 2010 року. Працює для програм «Свобода сьогодні», «Європейська свобода», «Ранкова свобода» та «Лінія уваги». З 2009 року автор та ведуча програми «Сурма» на Національному Радіо. Має досвід роботи в гарячих точках, зокрема в Грузії в серпні 2008 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG