Доступність посилання

ТОП новини

Плющ знову стане Головою Верховної Ради?


Іван Плющ

Київ – Депутат Верховної Ради, колишній її голова, Іван Плющ увійшов до складу депутатської групи «Реформи заради майбутнього», яка, у свою чергу, входить до провладної більшості. У кулуарах парламенту заговорили про можливе його повернення у крісло спікера. Позафракційне утворення, до якого долучився Іван Плющ, найближчим часом зможе претендувати на визнання себе окремою фракцією, що дозволить претендувати на участь у керівництві Верховною Радою, кажуть в опозиції.

Вхід Івана Плюща до провладної коаліції може бути пов’язаний із його бажанням знову обійняти посаду Голови Верховної Ради, сказав Радіо Свобода народний депутат від НУНС Володимир Ар’єв.

«Те, що Іван Степанович давно хоче стати спікером, я знаю. Він досить ревниво ставився до спікерства Арсенія Яценюка. Думаю, що таке саме почуття його може охоплювати й щодо Литвина. Він старий майстер інтриг. Чи є якась гра в Івана Степановича? Я думаю, що є. Цілком можливо, що зміни будуть, адже обіцяної стабільності у нас нема через дії самої влади», – зауважив Ар’єв.

Ми станемо заможнішими й щасливішими – Плющ

Сам Іван Плющ заявив, що приєднався до більшості, щоб допомогти Президенту Януковичу.

«Народ віддав перевагу Віктору Януковичу. Кожен із нас, незалежно від того, голосував він чи не голосував за Януковича, повинен допомогти реалізувати програму, в результаті якої ми станемо заможнішими й щасливішими. Тому я написав заяву і пішов у коаліцію. А фракція НУНС, як така, була? За час, коли Микола Мартиненко її очолює, хоч це і не його провина, на фракції більше 30 людей ніколи не було. Де-факто її давно не було», – запевнив Плющ.

У фракції, котра делегувала Володимира Литвина на посаду спікера, 20 депутатів, що нині на одну особу менше, ніж у групі «Реформи заради майбутнього». Утім, немає підстав вважати, що нове депутатське утворення буде дієвішим партнером для Партії регіонів, відзначив у розмові з Радіо Свобода народний депутат він Народної партії Юрій Литвин.

«У нас поки що, з нашими партнерами ніяких проблем. Ми ж бачимо, що на шпальтах засобів масової інформації це питання мусується здавна. Тому немає нічого загрозливого і немає нічого серйозного на даний момент. Бо і ситуацію інколи вигадують для того, щоб загнати когось у кут», – наголосив він.

Ніколи не кажи «ніколи» – регіонал

Водночас, у фракції Партії регіонів не підтверджують планів щодо заміни спікера. Але й зарікатися від такого варіанту розвитку подій не варто, каже заступник голови цієї фракції Владислав Лук’янов.

«Я не бачу зараз підстав для зміни конфігурації керівництва Верховної Ради. Воно збалансоване, відповідає політичному розкладу сил у Верховній Раді. Але ніколи не кажи «ніколи». Це, безумовно, рішення знакове. Якщо Іван Степанович робить такий крок, зрозуміло, що назад повернутися не можна», – зазначив регіонал.

Депутатську групу «Реформи заради майбутнього» створили ще у вересні 2010 року. Координатором обрали колишнього б'ютівця Ігоря Рибакова, який неодноразово заявляв про свою впевненість, що група «вже найближчим часом стане повноцінним учасником проурядової коаліції і буде ефективно працювати з іншими народними депутатами більшості, урядом і Президентом».
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG