Доступність посилання

ТОП новини

У Донецьку батьки з відчаю погрожують самоспаленням


У Донецьку батьки дітей, які навчаються в українській школі № 111, заявляють про готовність до самоспалення у разі закриття цього навчального закладу. Про це свідчить напис на плакаті, з яким батьки прийшли сьогодні до будівлі Петровської районної ради, де на сесії мали обговорювати питання про закриття школи № 111, у якій навчаються їхні діти.

Чотирнадцять осіб із батьківського комітету школи прийшли до райради з плакатом: «Якщо нас не почуєте, ми себе підпалимо, але школу № 111 закрити не дамо».

За словами батьків, вчора вони зустрічалися з головою Петровської районної ради Станіславом Полним, але їхні переговори «нічого не дали». Полний сказав, що грошей у бюджеті на утримання школи немає, повідомляє УНІАН.

Його підтримала і завідувачка районного відділу освіти Лариса Феофанова, яка пояснила, що «економічно і географічно вигідно закрити саме цю україномовну школу, наповнену на 57%».

Керівники району сказали батькам, що школу планують перепрофілювати під готель або виш, або резервний дитячий садок.

«Це шкурницьке питання. Районний відділ освіти зараз веде підрахунки про наповнюваність шкіл. Наша школа виглядає не гіршою від інших, у неї наповнюваність вище 50%, і це не 30%, як потрібно для закриття школи. Тут просто потрібна територія — у нас дуже зручна територія, в центрі району, двір хороший, школа тепла. Тому тут зовсім інший інтерес», – переконані батьки.

Після закриття школи, за словами батьків, її учнів хочуть перевести до російськомовної школи № 101.

На питання журналістів про те, які будуть їхні подальші дії у разі ухвалення на рівні району рішення про закриття 111-ї школи, батьки відповіли: «А далі наші дії — підемо до керівництва області, міста.. І там підпалимо себе. Палитимемо. Біля виконкому. Що робити, якщо нас не чують».

«Оптимізація бюджету» коштом українських шкіл

У Донецькій області в 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл, або 2,5% від загальної кількості шкіл. За інформацією прес-служби Донецької облдержадміністрації, закриття навчальних закладів відбуватиметься згідно із розробленою «Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і витрат місцевих бюджетів на їх утримання».

Заступник голови Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Марія Олійник заявила, що влада планує закрити і ті навчальні заклади, наповнюваність яких значно перевищує 30%. Крім того, за її даними, в регіоні намічено закрити в першу чергу українські школи.

8 лютого в Донецьку відбувся мітинг-протест учнів української школи № 136 та їхніх батьків проти закриття цього навчального закладу.

У мерії Донецька закликали політиків «не розпалювати пристрасті» навколо закриття шкіл у місті.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG