Доступність посилання

ТОП новини

Вето Януковича не покращило правил забудови – експерти


Київ – Верховна Рада повертається до розгляду закону «Про регулювання містобудівної діяльності». Раніше депутати вже ухвалили цей документ, але Президент застосував до нього право вето і повернув законопроект до парламенту із своїми пропозиціями. Утім, в опозиції кажуть, що втручання глави держави не змінило суті небезпечних для суспільства норм цього законодавчого акту.

Причинами для прийняття рішення щодо застосування вето до закону «Про регулювання містобудівної діяльності» стало, те, що, на думку Президента, цим документом «звужуються права громадян щодо можливості прийняття участі в обговоренні при плануванні і забудові території», – повідомила прес-служба глави держави. Рішенню Президента передували кілька акцій протесту, проведених громадськими організаціями. В іншому разі закон вже набув би чинності у своєму первинному вигляді, сказав Радіо Свобода голова Громадського комітету Національної безпеки України Олексій Толкачов.

«Претензії у скасуванні практично усіх державних експертиз, що необхідні на проектній стадії реалізації будь якого інвестиційного проекту. Це б дозволило абсолютно безконтрольно і часто всупереч інтересам громади, суспільства і місцевих спільнот реалізовувати забудову як ділянок в містах так і розташовувати в містах або неподалік від населених пунктів екологічно небезпечні об’єкти, промислові об’єкти, захватила, сховища і все що завгодно», – наголосив Толкачов.

Вирішення питань забудови лише у центральних відомствах не припустиме – Кінах

Президент врахував зауваження громадськості і запропонував норми, що збережуть баланс між інтересами забудовників та місцевих громад, запевнив Радіо Свобода народний депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах.

«Мова йде про баланс повноважень центральних і місцевих органів влади в питаннях, що стосуються відпрацювання генеральних планів розвитку, будівництва тощо. Спроба вирішувати ці питання, виключно, у центральних відомствах не припустима, бо це формує дуже серйозні ризики системних помилок і порушує, в тому числі, і суть регіональної політики щодо делегування державою своїх повноважень на місцевий рівень», – зауважив Кінах.

Ляпіна: раніше були реальні громадські слухання, тепер – не буде

Згідно з пропозиціями Президента певні види експертиз мають зберегтися, водночас закон залишиться таким, що унеможливлює вплив місцевих громад на процес забудови, відзначила народний депутат від НУНС Ксенія Ляпіна.

«Зауваження Президента усіх претензій не вирішують. І, власне, я думаю, що просто будуть враховані зауваження. Головна претензія була у тому, що громади взагалі не зможуть впливати на питання забудови тієї чи іншої ділянки. Раніше були реальні громадські слухання, тепер їх, взагалі, не буде», – зазначила Ляпіна.

Утім, представники опозиції сходяться із депутатами з провладної більшості у тому, що закон «Про регулювання містобудівної діяльності» разом із зауваженнями та пропозиціями Президента , скоріш за все, буде ухвалений остаточно.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG