Доступність посилання

ТОП новини

Культура Дніпропетровська може піти з торбою по світу?


Біл-борд влади, що так дратує митців

Дніпропетровськ – Митцям Дніпропетровська, які працюють у закладах обласного підпорядкування, скоротили зарплати.За перший місяць року більшість артистів отримали гроші без надбавок «за вислугу» або «за академічність». Таким чином, працівників різних закладів культури позбавили 30-50% заробітної плати. Влада пояснює ситуацію браком бюджетних коштів.

Музиканти Дніпропетровського джаз-оркестру отримали зарплату за січень і дуже здивувались. Замість обіцяних надбавок «за академічність» – зниження удвічі. Торік артист вищої категорії в оркестрі отримував 2700 грн на місяць, зараз – 1300 грн, обурюється музикант оркестру Віктор Коваленко.

«Ми такого не чекали, чекали хіба 13%-го зменшення зарплати, але не такого, удвічі. Ми вийшли з театру, а там плакат влади: «Спасибі, земляки, надії виправдаємо!». Ми кажемо: «Ага, спасибі, виправдали», – говорить артист.

Митці чи старці?

Оперний театр. Фінансування урізане на 13 відсотків.Неприємні сюрпризи з грішми чекали цього року і на інші творчі колективи Дніпропетровська. Артисти академічного симфонічного оркестру обласної філармонії щойно повернулись з успішних гастролей по Іспанії. Вдома невесела новина: зарплату скоротили на третину. Фінансування обмежили і першому державному театру України – Дніпропетровському українському театру імені Шевченка. Директор театру Валерій Ковтуненко каже: артистам не заплатили надбавки за вислугу років, а це 30% заробітку.

«Це тимчасово. Але є надії, що нам ці всі суми повернуть. Я думаю, за місяць чи за квартал щось проясниться», – сказав в інтерв’ю Радіо Свобода директор театру ім.. Шевченка Валерій Ковтуненко.

«Винен попередній уряд»

В облраді ситуацію із зарплатами пояснюють браком бюджетного фінансування і покладають провину на минулий уряд. Наразі створили спеціальну комісію з цього питання, поінформував журналістів депутат облради Анатолій Дудка.

«Нічого поки не відбувається із зарплатами працівників культури. Попередній уряд заборгував до МВФ більше 28 мільярдів доларів, і їх треба віддати 2011-2012-го року», – каже депутат.

Між тим в окремих колективах кажуть, що чекати на рішення влади не мають сил. Дніпропетровський джаз-оркестр може втратити музикантів: хтось подумує їхати на роботу за кордон, а хтось – грати по ресторанах.

«Треба брати інструменти і вирушати за кордон, в Емірати чи ще кудись. Аби тільки не в Україні і не в Дніпропетровську», –обурюється учасник колективу Сергій Панченко.

Керівники театрів Дніпропетровська обіцяють: розпаду колективів, які формувались десятиліттями, не допустять. Шукатимуть виходу зі скрути через комерційні проекти: більше гастролей, більше вистав для масового глядача. Ціни на квитки теж підвищать.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG