Доступність посилання

ТОП новини

Генсекретар НАТО приїде до України в лютому


Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен відвідає Україну з одноденним візитом 24 лютого. Про це напередодні візиту на спеціальному брифінгу для українських журналістів у Брюсселі повідомив сам Расмуссен.

За словами генсекретаря, під час свого візиту він має намір обговорювати «питання, яким може бути можливий внесок України в євроатлантичну архітектуру системи протиракетної оборони».

Він нагадав, що рішення про створення такої системи було ухвалено порівняно нещодавно. «Ми ще не завершили остаточної розробки архітектури і перебуваємо на початковій стадії цього процесу. Минуло лише два-три місяці з того моменту, коли НАТО ухвалило рішення розвивати систему на основі НАТО», – сказав генеральний секретар.

Очікується, що Андерс Фоґ Расмуссен зустрінеться з вищим керівництвом України – Президентом Віктором Януковичем, прем’єром Миколою Азаровим, міністром закордонних справ Костянтином Грищенком. Крім того, Расмуссен виступить із лекцією перед студентами одного з вищих навчальних закладів Києва.

Вперше можливість зустрічі генсекретаря НАТО з Президентом України обговорювалася 25 лютого минулого року в рамках зустрічі новообраного глави держави з помічником генерального секретаря НАТО Робертом Сіммонзом. Пізніше Расмуссен знову підтвердив своє бажання особисто зустрітися з Януковичем.

Вперше така зустріч відбулася 23 вересня минулого року в Нью-Йорку в рамках роботи Генеральної асамблеї ООН. Під час зустрічі Расмуссен запросив Януковича на саміт НАТО до Лісабона 19-20 листопада для участі в засіданні з Афганістану. Однак Україну представив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, який мотивував відсутність Президента необхідністю підготовки до саміту Україна-ЄС, який відбувся 22 листопада в Брюсселі.
XS
SM
MD
LG