Доступність посилання

ТОП новини

Росія обговорює, як гуляють її митники у Владивостоці


Володимир Путін

Прага – Може скластися враження, що найкраща в світі робота в митника – у Владивостоці. У Росії обговорюють відео державних службовців, які показують, як весело їм живеться на митниці. Після того як цей ролик наробив шуму в інтернеті, його розкритикував прем’єр-міністр Росії. Володимир Путін порадив митникам «займатися творчістю» в Будинку культури.

Нехай невеликі зарплати, але ми і так у порядку, зелені форми, серйозні дяді, співають про себе працівники митниці у Владивостоці. Вони з’являються у темних окулярах в автомобілі Ролс-Ройс, поруч із оголеними дівчатами. В кадр потрапляють і веселощі на робочому місці з шампанським. Ще один кадр – напівгола дівчина прикривається митними деклараціями.

Після появи скандального відеоролику в інтернеті, який, як вважають, був створений кінцем минулого року задля власної новорічної розваги, а не для оприлюднення, призначили службову перевірку. Вона ще триває, і наразі жодного з 13 його учасників не покарали. З ними, як повідомили у Митній службі Росії, проводять індивідуальні бесіди.

Прем’єр Росії Володимир Путін у середу закликав митників «трохи» підвищити дисципліну. «Я сам люблю пожартувати і посмітися, але творчістю краще займатися в Будинку культури митниці», – зауважив голова уряду.

У відповідь голова Федеральної митної служби Росії Андрій Бельянінов пообіцяв врахувати критику і при цьому додав: «Молоді, талановиті люди, але трохи не співвіднесли рівень таланту із тим місцем, де треба реалізувати свою творчість».

Набагато соковитіші відгуки з’явилися на сайті Youtube, де ролик митників із Владивостока переглянули вже більше ніж мільйон разів.Оцінка коментаторів неоднозначна, від «хлопці молодці», «це найкраща соціальна реклама державної служби» до «країна гниє, а їм навіть не соромно», «цілковиті циніки». Дехто виступає проти того, щоб карати «веселих» митників, і звертає увагу на те, що риба гниє з голови.

Митникам читають лекції про корупцію

Середня зарплата російських митників становить близько тисячі доларів, так само, як підрахувала російська газета «Ведомости», як і середній хабар у Росії. Росіяни часто нарікають на хабарництво на митниці, а, за даними міжнародної неурядової організації Transparency Intеrnational, Росія посідає 154-е місце за рівнем сприйняття корупції, одне з найгірших у світі.

Президент Росії Дмитро Медведєв у середу вніс законопроект, який передбачає суворіше покарання за дачу і отримання хабарів.

Російський політолог Володимир Южаков бачить шанс, що через 5-10 років ситуація в Росії може поліпшитися за умови, що антикорупційна політика стане послідовнішою. «Мені здається, що дуже важливо те, що президент, на відміну від багатьох своїх чиновників, визнає: успіхи поки що невеликі. Є шанс, що через якийсь час все складеться успішніше», – сказав політолог Радіо Свобода.

А тим часом у Владивостоку керівникам «шоуменів» прочитали лекцію на тему: «Державна політика в сфері протидії корупції».
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG