Доступність посилання

ТОП новини

Берлусконі: Росія й Італія – дві культурні супердержави


Сільвіо Берлусконі та Дмитро Медведєв

Рим – Італія і Росія, будучи міцними економічними партнерами, взялися поглиблювати двосторонні зв’язки у гуманітарній сфері. Вперше за довголітню історію тісної дружби в Італії проходить рік російської мови та культури і відповідно у Росії рік італійської культури. У середу в Римі проект урочисто відкрили прем’єр Італії і президент Росії.

Італійцям дуже подобається романс «Очи черные». Написаний українцем Євгеном Гребінкою, пісенний твір символізує їм Росію і, як тут кажуть, «романтичну російську душу». Між італійцями та росіянами і без музичного супроводу існує особлива симпатія. Деякі італійські антропологи навіть пояснюють це подібними темпераментами двох народів та спільною любов’ю до прекрасного.

Під час відкриття року російської культури в Італії прем’єр Сільвіо Берлусконі заявив, що Росія й Італія – дві дружні країни з важливими політичними та економічними зв’язками. «Але передусім, – наголосив він, – це дві супердержави з точки зору культури».

Уникаючи дошкульних запитань від журналістів про майбутній суд і звинувачення у проституції неповнолітніх, Берлусконі з показовою радістю вкотре додав, що «особисто ладнає відносини Росії з Євросоюзом».

Давня присутність Росії

Привітні слова у відповідь встиг сказати і російський лідер. «Сподіваюся, цей великий культурний проект дасть імпульс для розвитку наших відносин і просуне їх не лише у сфері економічних зв’язків. Вони мають стратегічний характер, але не менш важливим є і гуманітарний компонент. Цей чинник завжди був міцним із XVIII століття. Вважаю, що саме ця гуманітарна складова буде також визначати нашу співпрацю і в XXI столітті», – зазначив Дмитро Медведєв.

Російський культурний вплив в Італії активно почався з XIX століття, коли на півострові постійно або тимчасово жили російські аристократи та митці. Герцен і Бакунін, Чайковський і Чехов, Достоєвський та Горький прищепили своїм землякам так звану «тоску по Италии». Нині з-поміж 25 тисяч російських іммігрантів, представники інтелігенції становлять помітний відсоток.

Протягом року у двох країнах відбудеться 500 культурних заходів. У Римі Дні культури відкрилися виставкою полотен радянського художника-реаліста Олександра Дейнеки. А Італія вже представила у Кремі традиційні різдвяні вертепи, згодом повезе до Москви шедеври Боттіччеллі й Караваджо. Італійський тур має завершитися виступом міланського театру «Ла Скала» на відреставрованій сцені Большого театру Москви.

Медведєв вдруге у Папи Римського
Глава Російської Федерації зустрівся з Папою Бенедиктом XVI

Римський візит пана Медведєва завершився у Ватикані, де глава Російської Федерації зустрівся з Папою Бенедиктом XVI. Не так давно, у грудні 2009 року, між двома державами були встановлені повноправні дипломатичні відносини. Тоді ж президент Дмитро Медведєв вперше побував на аудієнції у Бенедикта XVI.

Коли російські політичні лідери відвідують Ватикан, загострюється тема історичної зустрічі Папи Римського з Патріархом Московським, ніби Кремль може цьому посприяти. Сьогодні ж під час другої зустрічі з понтифіком президент Росії формально обговорив питання міжнародної політики.

У Кремлі наголошують, що зустрічалися глави двох держав. Та як зауважують, Медведєв сподівається на конструктивний діалог між Московським патріархатом і Святим престолом.

Обидві церкви не виключають можливості зустрічі Папи з главою Російської православної церкви. Втім, вітаючи візит Медведєва до Ватикану, чільне духівництво Москви дало зрозуміти, що зарано говорити про конкретні терміни зустрічі глав двох церков. Також у Московському патріархаті називають передчасними розмови про майбутній візит Папи до Росії, про що так мріяв понтифік Іван Павло II і чого ніколи досі не було.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG