Доступність посилання

ТОП новини

Політтехнологи борються за місце під сонцем (огляд преси)


Київ – Рішення Верховної Ради перенести парламентські вибори на жовтень 2012 року для більшості українських політтехнологів виявилося серйозним ударом. Як пише тижневик «Влада грошей», об’єм ринку політичних послуг скоротився щонайменше вшестеро у порівнянні з минулим роком. Якщо у 2010-му за рахунок президентських і місцевих виборів політтехнологи за найскромнішими оцінками освоїли 400 мільйонів доларів, то цього року на всі політичні проекти буде витрачено не більш, ніж 50-70 мільйонів доларів. Із понад тридцяти команд політтехнологів «зі стажем», лише близько десяти зможуть претендувати на пристойні замовлення. Про те, як вони доводитимуть свій професіоналізм роботодавцям йдеться в статті «Маленькі хитрощі великої політики».

Газета «День» відзначає останні успіхи чинного Президента. У статті «Два плюси, які отримав Віктор Янукович» видання наголошує, що це – рішення Сімферопольської ради про виділення землі для будівництва мечеті на півострові. Другий – запуск в аверсному режимі нафтопроводу «Одеса-Броди». Журналісти наголошують, що такий крок не сподобається Росії. Але для України транзит венесуельської нафти до Білорусі принесе посилення її іміджу надійної країни-транзитера в очах іноземних інвесторів. А також збільшить завантаження вітчизняної нафтотранспортної системи та зміцнить енергетичну безпеку країни.

Україна фактично ігнорує стратегію Євросоюзу щодо Дунайського регіону, стверджує газета «Урядовий кур’єр». За словами експерта видання, представники Мiнрегiонбуду – а саме цьому вiдомству було доручено займатися українською дiлянкою Стратегiї – не взяли участi в жодній iз конференцiй, де обговорювалися положення Дунайської стратегiї. Про причини і наслідки видання розмірковує в статті «Запорожцi» на Дунаї».

У парламенті зареєстрований законопроект, який пропонує заборонити встановлення пам’ятників Йосипу Сталіну та іншим особам, причетним до організації Голодомору в Україні. Утім, як пише газета «Україна молода», «регіональна» більшість в Верховній Раді може заблокувати законопроект іще до голосування, на стадії формування порядку денного. Адже якби дійшло до голосування, довелося б брати на себе відповідальність: чи ти проти культу Сталіна, чи толеруєш його політику. Про це наголошується в матеріалі «Не для ката наша хата?».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG