Доступність посилання

ТОП новини

Грищенко закликає не політизувати питання українських організацій в Росії


Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко закликає не політизувати питання діяльності українських організацій в Росії. Під час «години запитань» до уряду у Верховній Раді Грищенко заявив, що доручив продовжити переговори з російською стороною про надання російськими органами влади сприяння в діяльності українських організацій.

«Переконаний, що зайва політизація згаданих питань, та в цьому контексті ініціювання проведення якихось перевірок дотримання законодавства України громадськими організаціями етнічних росіян, створених на території України, аж ніяк не допоможе у вирішенні проблем українських громадян і задоволення їх потреб в Російській Федерації», – сказав міністр.

За його словами, «на жаль, певні претензії російського правосуддя» до Об’єднання українців в Росії «мають юридичні підстави». Грищенко додав, що, зокрема, організація «не проводила щорічні збори, відсутні відділення (ОУР) більш ніж у половині суб’єктів Російської Федерації, що не дає йому законних підстав вважатись федеральною громадською організацією згідно з російським законодавством».

Як заявив Грищенко, українська сторона неодноразово проводила переговори з представниками Росії, і «певний проміжний результат є – Верховний Суд Російської Федерації задовольнив клопотання Об’єднання українців в Росії про призупинення розгляду справи щодо закриття цієї організації».

На переконання міністра, необхідно докласти всіх зусиль до збереження об’єднання. Водночас, за словами міністра, якщо цього не вдасться зробити, то в Росії на основі ОУР має бути створена нова організація.

Він нагадав, що представники української громади ухвалили рішення створити координаційну раду з підготовки до створення нової української організації із загальноросійським статусом.

Грищенко також наголосив, що ситуація навколо бібліотеки української літератури в Москві, в якій раніше проводили обшуки, повністю врегульована, бібліотека працює в своєму штатному режимі.

20 січня Міністерство юстиції Росії подало позов до Верховного суду з проханням ліквідувати Об’єднання українців Росії. За даними Мін’юсту, в результаті проведення перевірки діяльності ОУР встановили низку порушень законодавства, Конституції РФ і власного статуту.

31 січня Верховний суд РФ за заявою Міністерства юстиції припинив провадження у справі про ліквідацію Об’єднання українців Росії.
XS
SM
MD
LG