Доступність посилання

ТОП новини

«Об'єднання українців у Росії» спростовує заяву Грищенка про роботу української бібліотеки у Москві


Громадська організація «Об'єднання українців у Росії» (ОУР) спростовує заяву міністра закордонних справ Костянтина Грищенка про те, що бібліотека української літератури в Москві працює в штатному режимі.

Про це ідеться в повідомленні прес-служби організації.

«Не відповідає дійсності твердження міністра... про те, що бібліотека української літератури в Москві працює в нормальному режимі. Вилучено сервер, вінчестери комп'ютерів, книги, періодику. Не працює бібліотечний сайт, співробітники не можуть користуватися сучасними інформаційними технологіями, тривають їх допити міліцією, колектив і читачі перебувають у постійній напрузі», – сказано в повідомленні.

За інформацією прес-служби, також перервано процес отримання читачами українських видань, що призведе в майбутньому до повного припинення поширення української періодики в Росії.

«Об'єднання українців у Росії» висловлює співчуття, що для виступу Грищенка підготовлено, на думку організації, фактологічно неправдиві відомості, які вводять в оману народних депутатів України та українську громадськість.

18 лютого, виступаючи у Верховній Раді під час «години питань до Кабінету Міністрів», Костянтин Грищенко заявив, що бібліотека української літератури в Москві працює в штатному режимі.

«У виступі міністр ухилився від відповіді на запитання про очевидні порушення прав українців Росії – вірних Українській православній церкві Київського патріархату та Українській греко-католицькій церкві», – додали в ОУР.

У прес-службі також стверджують, що Грищенко помилився, зазначивши, що в Російській Федерації існує 130 українських національно-культурних автономій. «Автономія є особливим типом громадського об'єднання. У Росії налічується 22 регіональних і місцевих автономії. Ще п’ять місцевих автономій, створених останнім часом, формально не увійшли до ФНКАУР (Федеральна національно-культурна автономія українців Росії – ред.), але співпрацювали з нею. Крім того, працюють 77 українських громадських об'єднань загального типу: регіональні відділення ОУР і юридично зареєстровані організації – члени ОУР. Таким чином, у Російській Федерації нині функціонує близько 100 українських громадських організацій і федеральна структура Об'єднання українців Росії», – зазначено у коментарі прес-служби.

В організації «Об'єднання українців у Росії» очікують «реальних кроків щодо захисту національно-культурних прав української громади».

********
23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС Росії під час обшуку вилучив із Бібліотеки української літератури у Москві понад 50 книг для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово «націоналізм» і вилучили всі видання, в яких було виявлено це слово.

24 грудня посол України в Росії Володимир Єльченко заявив, що книги з бібліотеки вилучено у рамках кримінальної справи за фактом розповсюдження екстремістської літератури.

26 грудня директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що бібліотека опечатана і закрита. За її словами, 24 грудня в бібліотеці відбувся другий обшук, у результаті якого було вилучено жорсткі диски з комп'ютерів, а також читацькі квитки.

12 січня 2011 року у МЗС України повідомили, що бібліотека повністю відновила роботу у звичайному режимі.

14 січня у бібліотеці відбувся третій обшук, під час якого було вилучено сервер, а директора побив співробітник міліції.

16 січня Володимир Єльченко заявив, що ситуацію навколо Бібліотеки української літератури у Москві буде остаточно врегульовано найближчим часом.

Бібліотека української літератури була створена постановою уряду Москви від 19 грудня 2000 року.
XS
SM
MD
LG