Доступність посилання

ТОП новини

У Європі закликають до зменшення допомоги Україні та «сусідам на Сході» (європейська преса)


Прага – Чільні країни ЄС ставлять питання про значне зменшення фінансової допомоги сусідам на пострадянському просторі, включно з Україною та переміщення капіталів Брюсселя на південь, сусідам у Середземномор’ї – Тунісу, Єгипту. До цього змушують Європу соціальні бунти в країнах Північної Африки та Близького Сходу. Оглядачі б’ють тривогу з приводу відсутності в Україні державної концепції протистояння нелегальній міграції, що загострює небезпеку міжнаціональної ненависті. Тим часом поляки повідомляють, що влітку Президенти України та Польщі продовжать загальмований раніше процес історичного замирення поляків та українців.

Брюссельський оглядач Ендрю Ретман інформує в EUObserver, що Франція, Іспанія, Греція, Кіпр, Словенія і Мальта звернулися минулого тижня до Європейської комісії із закликом зменшити масштаби фінансової допомоги «пострадянським сусідам», включно з Україною, і більше коштів виділяти Середземноморським країнам у зв’язку з «арабськими повстаннями». У цьому листі наголошується, що з 12 мільярдів євро, виділених для політики сусідства ЄС на 2007-13 роки, лише до двох євро на душу припадає на Єгипет, 7 євро – на жителя Тунісу, в порівнянні з 25 євро на одного пересічного жителя Молдови. Хоча Молдова і Палестина, як зазначено, отримують чи не найбільше фінансової допомоги від ЄС. Ендрю Ретман також цитує експертів у Брюсселі, котрі вважають, що арабські сусіди ЄС потребують набагато більше уваги через свої революції, аніж ті ж Україна і Білорусь, що «впевнено прямують до авторитаризму». Тут також зауважено, що запланована раніше на травень Угорщиною зустріч ЄС із «східними сусідами» в Будапешті відкладена через пропозицію Франції провести у ці дні саміт «Групи двадцяти».

Московська «Нєзавісімая газета» попереджає, що «в Україні наростає небезпека ненависті до чужинців», точніше, до іммігрантів. За даним ООН, ніби-то на сьогодні в Україні вже проживає до 7 мільйонів нелегальних мігрантів. Тоді як Київ «не має державної концепції протидії нелегальній міграції», не має навіть відповідної державної служби. З труднощами Україна відклала процес масового повернення на її територію мігрантів з Європи. Це заплановано розпочати у 2012 році. Вже тепер щороку Україну відвідує понад 20 мільйонів іноземців і далеко не всі з них відразу ж повертаються додому. А статистика нападів на чужинців в Україні з року в рік зростає. В уряді Януковича лише обіцяють почати щось робити з цією серйозною проблемою, яка, на думку деяких політиків, перетворилася на «загрозу національній безпеці».

Польська «Жечпосполіта» інформує, що запланована ще на час нещодавнього візиту Президента України до Польщі у лютому спільна з польським колегою Коморовським акція продовження історичного примирення поляків із українцями відкладена на серпень 2011 року. Тоді й відбудуться відвідини обома Президентами місць взаємного нищення поляків та українців – села Островки на Волині та села Сагринь поблизу польського Любліна. У цих селах в 1943 та 44 роках під час «акцій помсти» українських і польських націоналістів загинуло понад 2 тисячі поляків та українців. До сьогодні крайні політичні й громадські сили, нащадки полеглих в обох країнах не можуть заспокоїтися у взаємних історичних звинуваченнях та закликають до спокути.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG