Доступність посилання

ТОП новини

ГПУ вирішила посилити захист ЗМІ


Генеральна прокуратура вирішила посилити захист представників засобів масової інформації. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Відомство наголошує, що останнім часом у суспільстві широкий резонанс отримали заяви представників ЗМІ про перешкоджання їх професійній діяльності і порушення свободи слова в Україні.

У повідомленні йдеться про те, що стурбованість із цього приводу висловили представники іноземних держав і міжнародних організацій. Крім того, у Генпрокуратуру надійшло звернення голови Національної спілки журналістів Ігоря Лубченка, який висловлює стурбованість ситуацією, що склалася у фінансовому і матеріальному забезпеченні діяльності деяких державних і комунальних ЗМІ.

У зв’язку з цим Генпрокуратура зобов’язала прокурорів Криму, областей, Києва і Севастополя, військових прокурорів регіонів і Військово-морських сил активізувати правозахисну діяльність у цій сфері.

Зокрема, особливу увагу доручили звернути на виконання органами державної влади й органами місцевого самоврядування статті 6 закону «Про державну підтримку засобів масової інформації і соціальний захист журналістів» щодо належного бюджетного фінансування ЗМІ.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з питань розслідування випадків цензури в ЗМІ, тиску на свободу слова і перешкоджання професійній діяльності журналістів виступає за заслуховування парламентом у березні інформації Генеральної прокуратури і Міністерства внутрішніх справ щодо розслідування справ про перешкоджання діяльності журналістів.
XS
SM
MD
LG